Yds Hocası

Yds Hocası Hakkında 

Yds Hocası Hakkında Bilgi

1 – Yds Hocası ( Birebir Yds özel ders )
2 – Yds Hocası ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplara Yds Dersi )

1 – Yds Hocası ( Birebir Yds özel ders ) : YDS hocasının mekanında YDS hocası aracılığı ile birebir düzenlenen  YDS hocasının özel ders etkinliklerinde YDS için, özellikle YDS sınavından yüksek bir skor almayı amaçlayanların, YDS sınavını mutlaka vermek isteyenlerin, seviyesi yeterli olduğu halde sınava az bir zamanı kalanların YDS hocası gözetim ve denetiminde mutlaka alması gerektiği bire bir Yds özel ders, tüm taşıdığı YDS geçme teknikleri ve sınavın püf noktalarını anlatan bilgilerle yüklü, uygulandığında öğrencide oluşan sinerji ile onu YDS hazırlık çalışmalarına daha iyi odaklayan ve çalışma azmi ve temposunu arttıran,  bu tür bir yöntemin öğrencide oluşturduğu güven duygusunu birebir etkileyerek arttıran, öğrencinin akademik kelimelerle ilgili eksik yanlarını tam olarak çözen, YDS okuma parçaları konusunda çok aydınlatıcı bilgiler veren YDS hocası tarafından hazırlanmış   programların, öğrencinin seviye ve amacına uygun bir biçimde uygulanması  ile ortaya çıkan  bir yöntemdir . Böylece, yüksek bir not elde etmek isteyenlerin önlerinde çok az bir süre de kalmışsa baş vurulacak tek yol.

YDS hocası denetiminde YDS hocası aracılığı ile bireysel olarak uygulanan   YDS özel ders ile ilgili eğitimlerde bu yöntemi kullanarak YDS hocasından ders alan öğrencilerin diğer bir kazancı da, derslerin işleneceği günleri ve saatleri kendilerinin tayin etmesi. Böylece, YDS dersi alan öğrenci, günlük yaşamında bir sorun, aksama yada can sıkıcı bir olay  yaşamadan derslerin zamanını günlük yaşamına göre belirleyebilir.

YDS hocasının özel programları ile YDS hocasının teke tek ders almak isteyenler için hazırladığı YDS özel ders konusunda yapılan faaliyetler bünyesinde, öğrencinin kaç ders alması gerektiğine ise, seviyesi, bilgi ve becerisi, algılama kapasite ve oranı  ve  de sınavda almak zorunda olduğu nota bakılarak karar verilir ve YDS hocası tarafından ” kişiye özel ve özgü YDS özel ders programı uygulamaya konur.

2 – Yds Hocası ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplara Yds Dersi ) : YDS hocası gözetiminde YDS hocası aracılığı ile küçük ve sayıları az olan gruplar için düzenlenen  YDS özel derslerine özgü öğretimlerde önceki YDS sınavlarına  başka yerlerde kalabalık gruplarla hazırlanmış ama sınavdan doyurucu bir sonuç alamayanların, özel derse karşı soğuk olan ve toplu derslerin daha ucuz olduğunu düşünenlerin bir araya gelmesi ile oluşturulan gruplara, küçük grupların özelliklerine uygun, kalabalık grupların sorunlarından uzak öğrencinin en yakın dostu, ona kaybettiği güveni varsa kazandıran, tüm öğrencileri birer birer etkileyen ve psikolojik açıdan havaya sokarak YDS sınavına hazır bir hale getiren, içerdiği YDS sınav geçme teknikleri ve püf noktası bilgileri ile öğrenciye YDS öncesi rahatlık sağlayan özel yöntemler  ve sistemler kullanılarak YDS hocası tarafından özel programlar hazırlandı. Bu grup derslerinde verilen eğitimin kalite kazanması ve her hangi bir eksiklik yaşanmaması amacı ile, grupları oluşturan öğrenci sayısı 4 kişi ile sabitlendi.

Böylece, YDS hocasının 2,3 öğrenciden kurulmuş  mini gruplar için tertiplediği  YDS özel ders uygulamalarında, sayıca az olan grup derslerinden en üst derecede  verim alınmaya çalışılır. Zira, 4 kişiden fazla kalabalık gruplarla yapılan derslerde, kalitenin ve niteliğin  yakalanması çok zordur.

Bu tür gruplarda, öğrencinin soru sorabilmesi yada hocanın her bir öğrenci ile ilgilenebilmesi YDS hocası  istese bile imkansızdır. Oysa, 4 kişilik gruplarda bu sakıncaların hiç biri görülmez.

 

Yds Hocası Gözetiminde Özel Ders

YDS Hocası  İbrahim Şahin ile sınava hazırlanmak size zaman ve başarı sağlar. Birebir özel ders ve 4 kişiden oluşan gruplara özel  dersler verilir.

Yabancı dil bilgisi seviye tespit sınavı için kurs yada  özel ders almak için Yds hocası arayan adayların çok büyük bir zorluk olan içinde gerçek sınav hocası olan yada özel ders almak isteyenleri gerçek sınav  hocası bulmak gibi bir sorun bekler. Hoca ama gerçek sınav hazırlık hocası bulmak çok zordur. Yds hocası olabilmek için yıllarını YDS ye  vermiş ve bu konuda deneyim sahibi olmuş gerçek bir YDS hazırlık hocası  kurslarda üç otuz paraya çalışmaz çoğu kendi yerini açar yada özel ders verir yada gruplar şeklinde kurslar yapar. Bu nedenle içinde YDS  hocası bulunan bir  kurs bulmak zaman zaman imkansız bir hale dönüşebilir.

Yabancı dil bilgisi seviye tespit sınavına girmek için YDS hazırlık programlarına katılmak üzere harekete geçen  adayları 2 türlü tehlike bekler:

A. Günlerce uğraşıp araştırdıktan sonra bir kurs bularak kayıt olurlar. Bu kurslara kayıt olmanın en büyük nedeni de kursların ucuz olmasıdır. Ama kursa başladıktan kısa bir süre sonra bu kurslara ders vermek için hoca diye girenlerin gerçek sınav hocası olmadığını sadece sıradan bir İngilizce hocası olduğunu anlarlar ama iş işten artık geçmiştir,senetler yapılmış imzalar atılmıştır artık geri dönüş yoktur.( Bizde senet yok )
B.Bazı adaylar özel ders almak için YDS hocası ararlar ve YDS hocası diye başladıkları hocanın YDS hocası olmadığı sınavı bitirdikten sonra anlaşılır ki en tehlikelisi de budur.Çok ünlü bir hocanın söylediği bir söz var ” İyi bir YDS  hocası olmanın ilk 20 yılı zor geçer ama sonra kolaylaşır ” İngilizce hocası için bu sözler YDS hocası olmak için söylenseydi ilk 20 yıl herhalde 30 yıla çıkardı.