Yds Dersinin Amacı

YDS DERSİNİN AMACI NEDİR

Yds Dersinin Amacı Ne Olmalı

1 – Yds Dersi ( Birebir Özel Yds Dersi )
2 – Yds Dersi (4 Kişi ile Yds Dersi )

YDS dersinin amacı başarı kazanmaksa, YDS dersinin amacına eşlik edecek biçimde çalışmak ve YDS dersinin amacına uygun olarak hazırlanmak YDS sınavına gireceklerin en önemli sorumluluklarındandır.

1 – Yds Dersi ( Birebir Özel Yds Dersi ): YDS dersinin amacı, YDS de başarı kazanmak olan öğrencinin  YDS dersi departmanında YDS dersi etkinliklerinde farklı yöntemlerle birebir olarak özel  YDS dersi ile ilgili yapılan uygulamalar kapsamında, YDS dersinin amacı olan başarı için,  içeriğinde ki bilgilerle öğrenciyi çalışmaya özendiren ve  derslere odaklanmasını sağlayarak daha sıkı çalışmasına yardım eden, YDS sorularının tüm özelliklerini ve nasıl çözülmesi gerektiğini anlatan bilgileri ile YDS öncesinde öğrencinin moralinin yükselmesine ve kendine olan güveninin artmasına yol açan, YDS  sınavında çok işe yarayan bir bilgi olan akademik kelimelerle ilgili çalışmalar vererek öğrencinin  okuma parçalarını çözmesine  katkı sağlayan YDS programları  uzman  eğitmenler tarafından uygulanır..

2 – Yds Dersi (4 Kişi ile Yds Dersi ): YDS dersinin amacı ile doğru orantılı bir tarzda YDS dersi seminerleri kapsamında eğitim veren  YDS dersi bağlamında   düzenlenen YDS dersi ile ilgili yapılan toplu uygulamalar sürecinde YDS dersinin amacı, 4 öğrenciden kurularak daha başlar başlamaz grup YDS derslerinde öğrenciye sağlanan bu fayda aynı zamanda her açıdan öğrenciyi düşünen ve onlara YDS öncesi başarılı olabilmeleri için en büyük katkıyı  sağlayan, toplu ders almalarına rağmen öğrencilere teke, tek ulaşabilme özelliği olduğu için onları birebir özel YDS dersi alırmış gibi etkileyen, soruların çözümü hakkında verilen özel verilerle  öğrencinin YDS öncesinde moralinde iyileştirmeler yapan programların uygulanması  sağlamaktır. 

YDS DERSİNİN AMACI NEDİR

Yds dersinin amacı,üniversite bitirmiş  ve konusunda mezun olarak çalışmaya başlamış olan kişilerin kendi konularında ihtiyacı olan yeni bilgileri elde etmek ve mesleği yada kariyeri ile ilgili olan gelişmeleri  izlemek amacı ile YDS sınavı gerektiğinde kullanılabilmesi açısından gerekli olan bir eğitimdir. Yds dersinin amacı  ve varlığı yeterli mi değil mi sürekli tartışma konusudur. YDS sınavında başarılı olanların sadece kendi alanlarında ki gelişmeleri takip etmek için okumak zorunda kalacakları makaleleri okumaları ve çözmeleri mümkün olabilir. Ama akademik kariyer açısından yeterli olmadığı kanaatini taşıyorum. Akademik kariyer sahibi bir öğretim görevlisinin kendi alanında yapılan bir seminere katıldığını ve anlatılanları kulaklıktan çeviri olarak dinlediğini düşünün ki bu oldukça garip bir durum oluşturacağı  gibi, seminerle ilgili ayağa kalkıp tek bir soru bile soramaması , sorsa bile verilen yanıtı anlamaması normal mi ?