YDS DERSİ

YDS DERSİ HAZIRLIK PROGRAMLARI

YDS Dersi Hazırlık Programları İçeriği

1 –  YDS Dersi ( Birebir Özel  YDS Dersi )
2 –  YDS  Dersi ( 4 kişi Grup YDS  Dersi )

YDS dersi verilen merkezimizdeki YDS dersi departmanında  hizmet veren ve  YDS dersi birimlerindeki YDS dersi seminerlerinde organize edilen   YDS dersi programları vasıtası ile sınavda başarının yolu bizden geçer. En güvenilir YDS Dersi sistemleriyle ve  YDS sınav teknikleri bilgisi ile desteklenen YDS dersi programları, YDS sınavında geleceğin kapısını açan anahtar olur..

YDS Dersi hazırlık programları 2 şekilde uygulanır :

1 – YDS DERSİ ( BİREBİR  ÖZEL YDS DERSİ ) : YDS dersi alanında   YDS dersi verilen ana kampüslerdeki YDS dersi programına birebir YDS dersi almak üzere iştirak eden adaylara, YDS Dersi programının  tatbik edileceği saatleri belirleme önceliği tanınır. Buradaki gaye, öğrencinin özellikle çalışan biri ise YDS dersi için kendine uygun bir seçim yapabilmesi   içindir.

YDS dersi verilen birimlerimizdeki YDS dersi programında adaya kaç ders verilmesi konusu ise yapılan seviye sınav sonuçlarından elde edilen bilgilere  bakılarak belirlenir. Birebir özel YDS dersi daha çok sınavdan 65-70 ve daha yüksek notlar almak mecburiyeti  olan öğrencilere tavsiye edilir.

2 – YDS DERSİ ( 4 KİŞİLİK GRUPLARLA YDS  DERSİ ) :  YDS dersi birimlerinde kurulan YDS dersi platformundaki YDS derslerinde , seviyeleri birbirine denk yada olabildiğince  yakın olan öğrencilerden oluşturulan 4 kişilik gruplara katılarak ta  birebir özel YDS Dersi kalitesini yansıtan  YDS Dersi alabilirsiniz.

Bu gruplar,  YDS dersi departmanlarında hizmet veren YDS dersi birimlerindeki  öğrencilere birebir YDS özel ders kalitesinde eğitim verebilmek ve seviyeye ulaşmak amacı ile 4 kişi gibi az sayıda öğrenciden oluşturulur. Bu şekilde, grup YDS Dersi alan öğrenciler aynı özel YDS Dersi öğretilerinde  olduğu gibi anlamadıkları konular konusunda soru sorabilir.. Ayrıca, sayı az olduğundan  YDS Dersi veren kişiler de  öğrencilerle birebir ilgilenebilir ki buda grup dersine birebir özel YDS dersi özelliği kazandırır.

YDS DERSİNDE TERCİH EDİLME NEDENİMİZ

YDS özel ders yada grup eğitim programlarında YDS dersi veren hocalar sınav konusunda uzmanlaşmış çok tecrübeli ve öğretmeyi bilen hocalardır.
YDS dersi panellerinde düzenlenen  YDS dersi programlarında,öğrencilere genel İngilizceden daha çok, akademik seviyede İngilizce eğitimi ve  YDS sınav teknikleri ve YDS sınav taktikleri konusunda YDS Dersi verilir.Teknik ve taktikleri bilen öğrenci sınavda soruları doğru ve aynı zamanda da daha hızlı yanıtlayabilir.
YDS sınavında başarılı olabilme koşullarından  en önemlisi fazla miktarda  akademik kelime bilmektir. Bunu temin için YDS dersinde öğrencilere özel hazırlanmış akademik kelime alıştırmaları verilir ve çalışmaları istenir. Çalışmalar çok yakından takip edilir ve çalışmayan ve kelimeleri öğrenmeyen  öğrenci uyarılır.