E YDS, YDS Farkı Nelerdir

E YDS, YDS FARKI NELERDİR KONUSUNDA AÇIKLAMALAR 

E YDS, YDS Farkı Nelerdir Hususunda Ayrıntılar

1 – E YDS – YDS Dersi ( Birebir Özel E YDS – YDS Dersi )
2 – E YDS – YDS Dersi ( 4 Öğrenciden oluşturulan Gruplarla YDS – E YDS Dersi )

E YDS,  YDS Farkı Nelerdir eğitim merkezimizdeki E YDS, YDS Farkı Nelerdir birimlerinde öğrencilere YDS  dersi eğitimini verdiğimiz toplumda E YDS , YDS Farkı Nelerdir tartışmalarında  E YDS, YDS Farkı Ne şeklindeki sorulara sık sık muhatap oluyoruz. Toplumdaki E YDS,YDS Farkı Nelerdir tartışmalarında  E YDS YDS Farkı Nelerdir sorusunun karşılığı   YDS ve e-YDS  arasında E YDS YDS Farkı Nelerdir tartışmasında her hangi bir fark yoktur şeklinde olur. YDS ve e-YDS birbirlerinin benzeri ve aynı olan bir sınavdır ama E YDS , YDS Farkı Nelerdir tartışmalarında  E YDS , YDS Farkı Nelerdir şeklindeki soruların yanıtı E YDS ,YDS eğitim merkezimizde   YDS ve e-YDS arasında teknik açıdan E YDS,YDS Farkı Nelerdir  gibi bazı farklar vardır şeklinde olur.

E YDS YDS Farkı Nelerdir denilince Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • E YDS YDS Farkında e-YDS bilgisayar üzerinde  gerçekleşirken YDS kağıtta yapılır.
 • YDS İlkbahar ve Sonbaharda olmak üzere senede 2 defa uygulanır.
 • e-YDS ise ÖSYM‘nin belirlediği takvime göre senede 10 defa uygulanır..
 • YDS  tüm Türkiye’de yapılırken e-YDS ise sadece Ankara, İstanbul ve İzmir’deki elektronik sınav merkezlerinde gerçekleştirilir..
 • E YDS YDS Farkı Nelerdir’ de YDS sınavında  de herhangi bir sınırlama yada limit belirlenmemiştir,  e-YDS‘ de ise belirli sayıda öğrenci sınava girer. .

YDS ve e-YDS Benzerlikleri;

YDS ve e-YDS’nin her ikisinin de sınav süreleri aynıdır (180 dakika) E YDS YDS Farkı Nelerdir tartışmalarında E YDS YDS Farkı Nelerdir şeklindeki soruların   süre konusunda anlaşmaları gerekir. YDS ve e-YDS’nin Sınav içerikleri ve YDS ve e-YDS’nin sınav soru sayıları da aynıdır.  YDS ve e-YDS’nin  sınav soru dağılımın da E YDS YDS Farkı Nelerdir diye sorulmaz  tamamen aynıdır. .

E- YDS  ve YDS  hangi alanlarda geçerlidir?

E YDS YDS eğitim merkezimizdeki E YDS YDS birimlerinde E YDS YDS Farkı Nelerdir öğrencilere YDS  özel ders ile YDS eğitimini verdiğimiz toplumda E YDS YDS Farkı Nelerdir tartışmalarında E YDS YDS Farkı vardır. ÖSYM tarafından organize edilen  YDS’ nin geçerli olduğu alanlar farklılık göstermektedir.

YDS’ nin geçerli olduğu yerler aşağıdaki gibidir:

 • Yüksek lisans programlarına girecek lisans programı mezunları.
 • Lisans programlarının son sınıfında veya son sınıftan bir önceki sınıfta okuyan öğrencilerden, yüksek lisans ya da doktora öğrenimi görmek isteyenler.
 • Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) ya da Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavına (DUS) girecek olan adaylar.
 • Kamu personeli olmak amacıyla KPSS’ ye girecek adaylardan, çalışmak istedikleri kamu kurumunun talebi doğrultusunda yabancı dil bilgisi düzeyini YDS  ile belirlemek isteyenler.
 • Herhangi bir kamu kurumunda çalışmıyor ya da çalışmayı amaçlamıyor olsa da, yabancı dil bilgisi seviyesini tespit etmek  isteyen üniversite ya da yüksek okul mezunları.
 • Doçent, doktora ve sanatta yeterlik adayları.
 • Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta olup dil tazminatı ya da yurt dışı görev vs. nedeniyle yabancı dil bilgisi seviyesini tespit etmek  isteyenler.

NOT: Akademik kadrolara başvurularda süre sınırı yoktur.

YDS’ye Girdim e-YDS’ye Girebilir miyim?

YDS  her sene sonbahar ve ilkbahar olmak üzere  iki defa  yapılırken e-YDS hemen hemen bir yılın her ayında yapılmaktadır. YDS ve e-YDS tarihlerini öğrenmek ve bu konuda bilgi sahibi olmak için aşağıdaki bağlantılara ulaşın..

–       2020 Sonbahar YDS

–       2020  e-YDS tarihleri

YDS’ye senede  iki defa katılabilirken  e-YDS’ye her ay katılabilirsiniz. E YDS YDS Farkı Nelerdir konusu bu kadar.