Yds Dersine Hazırlanmak

Yds Dersine Hazırlanmak Ne Şekilde Olur.

Yds Dersine Hazırlanmak İçin

1 –  Yds Dersi ( Birebir Özel Yds Dersi )
2 –  Yds Dersi ( 4 kişi Grup  Yds Dersi )

Yds dersine hazırlanmak, için ilk aşamada bu hazırlığı yapmak isteyen aday öğrencinin kendi dil seviyesini anlaması ve ondan sonra neler yapması gerektiği konusunda kararlar alması gerekir. Her şeyden önce, YDS dersi için bir hocaya gereksinimi olup olmadığı konusunda karar vermesi de gerekir. Aslında, ne kadar iyi İngilizce bilirseniz bilin veya  seviyeniz ne olursa olsun iyi bir düzeyde olunsa bile, YDS sınavının  nasıl bir sınav olduğu ne tür sorular çıkabileceği çıkacak olan soruların yapısı , karakteri gibi konularda bilgi sahibi olunmadığından en azından sadece bunların anlaşılması ve sınavda ne ile karşılaşacağının bilinmesi açısından ve YDS sorularının çözüm tekniklerini kavramak amacı ile  ders almakta çok büyük fayda vardır bu  sınava hazırlanan aday öğrenciler için.

YDS sınavı  için hazırlık yapmaya başlandığında ilk etapta, YDS adayı  öğrencinin çok doğru bir biçimde seviyesini belirlemesi gerekir. Zira, bu seviye belirlemeden sonra asıl ne yapılmasına karar verilir. Seviye bilinmeden ne yapılması gerektiği tam olarak belli olmaz. YDS sınavı için en az upper-intermediate ( ortanın üstünde ) bir İngilizce seviyesine sahip olmak sınavda başarılı olabilmenin ilk koşullarından biridir. Bu seviyede bile olan iyi bir YDS sınav hazırlık  uzmanından  ders alırsa çok büyük yararı olur.   Hele, bu seviyenin altında olanların ders alması olmazsa olmazlardandır. Önce ders alarak seviye yükseltmek daha sonra YDS sınavı için hazırlanmaya başlamak gerekir. Bunlar sanıldığı kadar kolay olaylar değildir. Seviye yükseltme işi de oldukça zor, zahmetli ve zaman isteyen ve oldukça uzun süren çalışmalardır. Bu nedenle, bu çalışmaların sınava öyle 1-2 ay kala değil bayağı uzun bir süre önce başlanması gerekir. Ayrıca, bu çalışmaların tek başına değil İngilizce konusunda uzman, İngilizce öğretmeyi bile bir İngilizce hocası denetiminde yapılmasında çok büyük yarar vardır.

Bu başlı başına akademik bir sınav ve özel bir biçimde hazırlanılması gerekir. YDS sınavından önce ders için iyi bir uzman hoca bulmanın öneminden yukarıda ki satırlarda bahis edildi. Fakat, bu hoca arama ve bulma eylemlerinde çok dikkatli olmak gerekir çünkü, özellikle internette  ders verdiğini söyleyen bir çok kimsenin YDS ile falan pek ilgisi olmadığı açıkça yaşanan olaylarla açığa çıktı.

Yds Dersine Hazırlanmak