Yds Nedir

Yds Nedir Sorusunun Aranan Yanıtı

Yds nedir, Nedir Yds Sorusunun Açıklaması

1 – Yds Dersi ( Birebir – Özel Yds Dersi )
2 – Yds Dersi ( 4 kişilik gruplarla Yds Dersi )

YDS NEDİR, sorusunun yanıtını her kes gibi  YDS yabancı diller sınavının baş harfleridir yada üniversite bitince falanca filanca yapmak için girilen bir sınavdır şeklinde bu yazıda vermemeye  daha çok sınavın içerikle ilgili YDS NEDİRİN ne olduğunu anlatmaya çalışan bir bilgi vermeye çalışacağız. Zira, diğer bilgiler zaten internette her sayfada mevcut. Nereye bakarsanız bakın görebilirsiniz. Ama içerikle ilgili bilgi bulmak zor. Yds nedir içerik açısından. Bu sınavda neler var. Sınava giren biri sınavda nelerle karşılaşır. Ne hisseder. Ne yapar. Sorunları nasıl çözülür gibi benzer soruları yanıtlamaya ve açıklamaya çalışacağız. Yds adı ile uygulaması ile, sınav öncesi çalışma temposu ile, karşılaşılan güçlükleri ile kendine özgü sorunları ve özellikleri olan Türk işi bir sınavdır.

YDS NEDİR,  şeklindeki bir soruya  sınava hazırlanarak giren biri ile sınava hiç katılmamış birinin YDS nedire vereceği yanıtlar bir birinden çok farklı özellikler ve unsurlar taşıyan cevaplar olur. Daha önce giren biri bu soruya , çok zor bir sınav ama çalışıldığında verilebilir yalnız çok çalışmak gerekli elbette. Özellikle sınavda yer alan okuma parçalarına ait soruların yanıtlanması oldukça zor. Bir de çok kelime bilmek gerekiyor. Eğer çok sayıda kelime özellikle de akademik kelime bilmezsen sınav zor .Ek olarak, mutlaka bu işi iyi bilen bir uzman hocadan ders almak gerekli bilhassa, 65 ve üzeri NOT almak isteyenlere ders almalarını tavsiye ederim şeklinde yorum ve yanıtlar duyulur.

YDS NEDİR , şeklindeki soru şayet daha önce bu sınava hiç katılmamış ama katılmak isteyen ve bunun için hazırlık yapanların YDS nedir sorusuna vereceği yanıt,Yds Nedir girenlerden çok daha farklı unsurlar içerir. Ülkemizde, bir kaç tense yada 500 kelime bilenler genelde kendilerini İngilizce bilir sanırlar. Bu nedenle de bu olaya farklı bakarlar. Genelde bakış açısı da ” ben İngilizce biliyorum. Yıllarca  okullarda ders  gördük. Biraz çalışırsam sınavı yaparım. Kolaymış ” şeklinde yorumlara sık sık rast gelinir. Oysa, kazın ayağı hiçte öyle değil. Yds akademik seviyede bir sınav. İngilizce dilinin özelliklerini bilen biri  sınav hakkında sınava girmeden asla bu şekilde konuşmaz. Bu tür insanlar, ilk anda sınava bir göz atarlar ve sınav sorularını inceledikten sonra fikir yürütürler. Türk insanının her konuda fikri vardır da bilgisi yoktur.