Yds Dersinde Karmaşa

Yds Dersinde Karmaşa Sürüyor.

Yds Dersinde Karmaşa Hakkında

1 – Yds Dersi ( Birebir – Özel Yds Dersi )
2 – Yds Dersi ( 4 kişilik gruplarla Yds Dersi )

YDS dersinde karmaşa sürüyor söylentisi özellikle YDS sınavına girmek için YDS dersi alan  adaylar arasında hızla yayılıyor. Bu YDS dersinde karmaşa söylentisinin bu şekilde yayılması hem öğrencilere hemde bu işi yapan kurum, kuruluş ve hocalara zarar veriyor. YDS dersinde karmaşa nedeni  ile  YDS dersi alanların sayısı hızla geriliyor. Kopya söylentileri, soruların daha önce belli kesimlere veriliyor söylentisi de işin cabası. YDS dersinde karmaşa, sürdükçe  ders ile ilgili söylentilerin durulması da çok gecikecektir. YDS dersi alacak olan adayların kafaları bu karmaşadan çok etkileniyor. Sürekli bekliyorlar. Sanki bir şey olacakmış gibi. Bir yerden bir şey olacakta onlar ders almaktan ve YDS sınavına girmekten kurtulacaklarmış gibi bir umuda kapılıyorlar ve bekliyorlar. Tüm bu karmaşanın sona ermesi için bir an önce gereken önlemler alınmalı varsa ayrıcalıklar kaldırılmalı ve bu işten sorumlu olan YÖK üzerine düşen sorumluluk ve yükümlülükleri yerine getirerek, insanların kafalarında oluşan şüphelerin dağılmasını sağlanmalıdır. Ancak o zaman YDS dersinde karmaşa ve kafalardaki şüphe bulutları dağılacaktır.

Bu YDS dersinde karmaşa, kuruntu ve endişeler nedeni ile kimse YDS dersi almak istemiyor ve bir şeyin olmasını bekliyor sanki. Eski sistem yok oldu. Eskiden, adaylar daha öncedenYds Dersinde Karmaşa
YDS sınav tarihlerini bilirler ve ona göre program yaparak ya bir kurum veya bir kuruluşa baş vurur yada YDS özel ders almak için hoca ararlardı. Bunların hepsi yok oldu. Ders verenlerde şaşkınlık içinde bu karmaşadan hiç abartısız % 100 etkileniyor. Bu karmaşanın ne zaman sona ereceğini ve ders veren kurum ve kuruluşlar ile hocaların önlerini net bir şekilde görebilecekleri anı sabırsızlıkla bekliyor. Ders almak için gelenler bile bir tuhaf. Tutarsız. Davranışları dengesiz. Şu gün geleceğim ve derse başlayacağım diyen onlarca aday verdiği sözü tutmuyor. Randevu bile vererek gelmiyorlar. Tüm bunlar Yds dersinde  karmaşa olduğunun birer belirtisi. 

Yds dersinde  karmaşa, bu şekilde sürerse, belli bir süre sonra adayların çok zor durumda kalmaları muhtemel. Sınav yaklaşıyor ve kimsede en ufak bir hareket yok. Ders almak isteyen yada koşulları öğrenmek için arayan bile yok. Yds dersinde ki  karmaşanın adını koymakta ve nedenini anlamakta çok zorlanıyor insanlar. Neler oluyor acaba.