Yds Özel Derste Öğrenci

Yds Özel Derste Öğrenci Sorumluluğu

Yds Özel Derste Öğrenci Sorumluluğu Hakkında

1 –  Yds Özel Ders ( Birebir – Yds Özel Ders )
2 –  Yds Özel Ders ( 4 kişilik Gruplarla – Yds Özel Ders )

YDS özel derste öğrencinin sorumluluğu, Yds özel derste öğrencinin sürekliliği, YDS özel derste öğrencinin çalışma temposu, YDS özel derste öğrencinin derste ki performansı  başarılı kazanmakta en az dersi veren hoca kadar önemlidir. Öğrenci hocanın söylediklerini, yap dediklerini yaptıkça, dersler sırasında hocayı iyi dinledikçe başarılı olması kolaylaşır. YDS adayı öğrencinin eğitim sırasında derslere kesintisiz gelmesi hastalık hariç dersi aksatmaması, verilen bilgileri öğrenmesi değil, içselleştirmesi ve kullanılabilir hale getirmesi başarıda olmazsa olmaz koşullardan biridir. YDS özel derste öğrenci, kendi üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmedikçe, sınavda başarılı olması imkansız denecek şekle dönüşür.

YDS Özel Derste Öğrencinin Sorumluluğu Nelerdir ?

Yds özel derste öğrenci, sınavın en önemli unsurlarından sayılan akademik kelime bilgisini geliştirmek ve kelime sayısını arttırmak için kendi özel olarak çalışmalıdır. YDS sınavına hazırlık çalışması yapan bir aday öğrencinin sorumluluğudur akademik kelimeleri geliştirmek ve sayısını arttırmak için evde özel çalışma yapması. YDS özel ders alsa bile, derslerde hoca öğrenciye kelime ezberletmez. Daha çok sınavda öğrencinin işine çok yarayacak, YDS sınav teknikleri ile bilgi verir. Bu nedenle kelime çalışması yapma zorunluluğu ve sorumluluğu öğrenciye ait bir olgudur.

Geniş ve çok bir akademik kelime dağarcığına sahip olmak, sınavdan elde edilecek notla çok yakın bir ilişki içindedir. Bir örnek vermek gerekirse, özellikle yasal sınır olan 50-55 üzerinde not almak isteyenlerin akademik kelime haznesi geniş olmalı. İyi ve yüksek not almak için çok kelime bilmek gereklidir. Bu nedenle bu konu eğitim veren hocaya bırakılamaz .

YDS ÖZEL DERSTE ÖZÜMSEME SORUNU

YDS özel ders programının uygulamalarında sık rastlanılan ve öğrencinin sorumluluk ve görev alanı içinde olan başka bir konu hakkında da söz etmek gerekir. YDS özel ders programlarında hocalar özellikle YDS sınavında öğrencilerin işine çok yarayan ve sınav sorularını hem doğru hemde hızlı yanıtlamalarını sağlayan YDS sınav teknikleri ve YDS sınav taktikleri üzerinde önemle durur. Bu konuyu işlerken hoca, YDS özel ders alan öğrencisine bir çok özdeşlikler öğretir. Öğretilen bu formüllerin daha önce sınavlara giren aday öğrencilerde mevcut olması çok zor bir ihtimaldir. Şimdi, verilen bu formüllerin  çok iyi ezberlenmesi daha doğru bir ifade ile çok iyi özümsenmesi ve gerektiğinde kullanılabilmesi için, öyle iyi özümsenmesi gerekir ki formüllerin anında mecburiyet durumunda  hatırlanması ve kullanabilecek durumda kafada yazılı olması gerekir.