Yds Dersi

YDS DERSİ İÇERİĞİ

Yds Dersi Programı

1 – Yds Dersi ( Birebir – Özel Yds Dersi )
2 – Yds Dersi ( 4 kişilik gruplarla Yds Dersi )


1 – Yds Dersi ( Birebir – Özel Yds Dersi ) :
 YDS dersi alanında YDS dersi verilen merkezlerde kurulan YDS dersi  birimlerimizdeki YDS dersi eğitim platformunda birebir verilen özel YDS dersi programlarına katılan aday öğrencilere, YDS dersi programlarının işleneceği gün ve saatleri belirleme önceliği verilir.Bu şekilde aday öğrenci özel yaşamında hiç bir değişiklik yapmak gereği duymaz. Günlük yaşamında bir değişiklik yapmadan ihtiyacı olan YDS dersi  eğitimini rahatlıkla alır. Bu arada, aday öğrenciye verilmesi gereken  özel YDS dersi sayısı yapılan seviye sınavından elde edilen  sonuçlara ve adayın YDS sınavında almak istediği ” puana ” göre belirlenir.

2 – Yds Dersi ( 4 kişilik gruplarla Yds Dersi ) : YDS dersi konusunda YDS dersi verilen ana kampüslerde hizmet veren YDS dersi departmanlarındaki YDS dersi eğitim platformunda aday öğrenciler, 4 kişiden oluşturulan ve birebir özel yds dersi kalitesinde ve niteliklerinde eğitim verilen grup yds derslerine de katılabilir. Bu şekilde, hemen , hemen , özel YDS dersi kalitesinde eğitim alabilir.  Çünkü, grupların 4 kişiden oluşturulması yds adaylarına, eğitim sürecinde anlayamadıkları konularla ilgili soru sorma ; YDS eğitmenlerine de aday öğrencilerle bire bir ilgilenebilme imkanı sağlar. Bu durum , YDS dersi alan yds aday  öğrencilerine büyük bir avantaj getirir.


Yds Program İçeriği

  • YDS özel ders ve 4 kişilik grup YDS dersinde var olan dil becerileri geliştirilerek ve çok sayıda soru çözülerek,
  • YDS dersi eğitim platformunda aday öğrencilere kısa süre içinde hızlı soru çözme becerisi kazandırılır.
  • Orta seviyenin ( intermediate ) altında İngilizce bilgisine sahip olan katılımcıların kısa süreli sınav hazırlığı yapılan programlarda istedikleri başarıyı yakalamaları zor olur. Olaya bu açıdan yaklaşarak, YDS dersi eğitim platformunda sınıfların oluşturulması esnasında, en az orta düzeyde İngilizce bilgisine sahip katılımcılardan meydana gelen  homojen bir yapıya sahip oluşturulmasına özen gösterilir. 
  • YDS soru türleri, özellikle kelime, dil bilgisi, paragraf ve okuma becerilerini ölçen sorulardan oluşmaktadır. Özel yada grup YDS dersi programlarında öğrencilerin tüm soru türlerinde çok sayıda ve kaliteli soru çözmeleri için çaba gösterilir.
  • Bunun beraberinde ,  yds sınavında öğrenciler belirli bir zaman dilimi içinde soruları yanıtlamak zorunda  olduklarından, YDS dersi programlarında  kendilerine sınav süresini etkin kullanma yöntemleri konusunda da eğitim verilir. YDS dersi Programının  süresince  katılımcılar geçmiş yıllara ait tüm soruları yanıtlayıp eğitmenleriyle tartışırlar.
  • Eğitmenler aracılığıyla katılımcıların YDS ile ilgili sorularını yanıtlayabilecek  beceri gelişimlerini bireysel olarak yakından izleyecek ve sınava daha iyi hazırlanmalarını  sağlayacak bir sınav rehberliği hizmeti sunulur.