e YDS

E YDS PROGRAMI

e Yds Hakkında Bilgi

1 –  E Yds Kursu  ( Birebir – Özel E Yds Kursu  ):
2 –  E Yds Kursu  ( 4 kişilik Gruplar şeklinde E Yds Kursu )


1 –  E Yds Kursu  ( Birebir – Özel E Yds Kursu  )
: E YDS
kursu verilen merkezlerdeki   E YDS  kursu platformunda birebir olarak e yds kursu almak isteyen öğrenci, kendisine uygulanacak E YDS  kursu programını istediği gün ve saatlere göre düzenleyebilir. Bu tür e YDS kursu  alan öğrenci kendisine verilen bu ayrıcalıktan yararlanabilir.

E YDS  kursu departmanında, öğrenciye kaç derslik bir E YDS kursu programı uygulanması gerektiğine, E YDS  sınavında almak istediği nota ve kendi İngilizce seviyesine uygun bir biçimde düzenlenen e YDS programı uygulanarak karar verilir.

2 –  E Yds Kursu  ( 4 kişilik Gruplar şeklinde E Yds Kursu ) : E YDS çalışmalarının yapıldığı birimlerdeki E YDS  kursu seminerlerinde,  İngilizce seviyeleri bir birine denk düşen ve uyumlu olan 4 öğrenciden oluşturulan E YDS gruplarında yer alarak başarılı olabilirsiniz.

Zira, E YDS  kursu için yapılan organizasyonlarda,  grup sayıları öğrencinin başarılı olabilmesi amacı ile bilerek ve bilimsel bir anlayışla 4 kişiden oluşturulur. Böylece, gruplarda yer alan ve E YDS  eğitimi gören öğrenciler, rahatlıkla anlamadıkları konular hakkında soru sorabilir. Çünkü, bu tür bir soru sorma imkanı 4 kişiyi aşkın kalabalık E YDS gruplarında mümkün değildir.

Ek olarak, E YDS  kursu kategorisinde,  grup sayısı az öğrenciden oluştuğu için eğitmenler öğrencilerle sağlıklı bir biçimde iletişim kurabilir.

E Yds sınavına hazırlanan aday öğrencilere, en yeni sınav teknikleri bilgileri ile destekli birebir E YDS  özel ders yada 4 kişiden oluşan gruplara E YDS  eğitimi verilir.


e YDS , yds sınavının internet üzerinden yapılan ve tüm soruları ve formatı bilinen yds sınavı ile aynı olan bir sınavdır, e yds. Bu nedenle e yds sınavı hazırlık çalışmaları da aynı normeal yds sınavı gibi yapılabilir .  E YDS sınavındaki tek fark sınavın kağıt kalemle değil de internette yapılmasıdır. Zaten bu nedenle, e yds denilmektedir. e ( electronic ) kelimesinin kısaltılmışı olarak yds kelimesinden önce kullanılmaktadır. Özetle, e yds sınavı bildiğimiz ve senede iki kez nisan ve ekim aylarında yapılan normal yds sınavının internette yapılan halidir.


Elbette, bu sınavın her ay yapılmak istenmesi de diğer normal yds sınavından farklı olduğunun bir belirtisidir. Yani, Yök   E YDS ile sınavı ielts yada Toefl gibi uluslararası sınavlara bir benzerlik  kazandırmaya uğraşmakta ise de Ielts ve Toefl sınavlarında, E YDS   olmayan speaking, listening ve writing gibi İngilizcenin temel ögelerini oluşturan modüllerin olduğu unutulmamalıdır.