YDS , YDS İNGİLİZCE SINAVINDA NASIL BAŞARILI OLUNUR ?

YDS İNGİLİZCE SINAVINDA NASIL BAŞARILI OLUNUR

YDS İNGİLİZCE SINAVINDA NASIL BAŞARILI OLUNUR HAKKINDA BİLGİ

1 – Yds İngilizce Sınavı Hazırlık ( Birebir Özel Yds İngilizce Sınavı Hazırlık )
2 – 
Yds İngilizce Sınavı Hazırlık ( 4 Kişilik Gruplarla Yds İngilizce Sınavı Hazırlık )

YDS İngilizce sınavında nasıl başarılı olunur  sorusunun yanıtı; YDS İngilizce sınavında nasıl başarılı olunur  konusunu çözmek ve başarılı  olabilmek için YDS  sınavına girenlerin temel olarak Üç (3) konuda çok yetkin ve etkin olmaları gerekir.

İngilizce Temel Bilgi
YDS İngilizce sınavında nasıl başarılı olunur  konusu yani İngilizce temel bilgisi çoğu kurslara girenlerde eksik ya da hiç yok. Ne yazık ki bu konunun eksikliğin de  YDS İngilizce sınavına  girenlerde geçmiş de  ilgili konularda iyi yetiştirilmemesi rol oynadığı gibi girenlerin de bu konuya geçmiş de hiç eğilmemiş olmaları temel eksiklerin en başında gelen bir olgudur. Bu nedenle temel İngilizce bilgisine çok gereksinme vardır. Temel İngilizce bilgisine sahip olabilmek için  sınavdan önce bu konuda çok iyi bir çalışma yapmak  seviyenizi yükseltmek diğer bir deyişle en az Intermediate (orta seviye) düzeyine çıkarmak YDS İngilizce sınavında nasıl başarılı olunur  sorusunun yanıtı olur  ve büyük katkı sağlar. YDS İngilizce sınavında nasıl başarılı olmayı sağlamanın iki (2) yolu var.
1 –  Genel İngilizce kursuna gitmek ve temel bilgileri elde etmek veya var olanı geliştirmek.
2 – Özel ders alarak temel bilgilerin Speaking (konuşma) , Writing (yazma) ve Listening (dinleme ) bölümlerini atlayarak sadece Gramer ve Kelime Bilgisi (vocabulary) çalışmalarını hızlı ve etkin bir şekilde direk yds ye yönelik yapmak (Bizim Yöntemimiz)

Kelime Bilgisi (vocabulary)
YDS İngilizce sınavında nasıl başarılı olunur olayına açıklık getirmek istersek, YDS İngilizce sınavında başarılı olabilmenin en önemli faktörlerinden biri olan iyi bir kelime haznesine sahip olmak sınava girenler için hayati önem taşır. Geçmiş zamanlarda almış olduğunuz  eğitimde bu konuya fazla eğilmediyseniz hemen bu konuda kendinizi geliştirme çalışmalarına başlamalısınız. Ne kadar çok kelime  (akademik seviyede) bilirseniz sınavı çözmeniz o denli kolaylaşır.

Sınav Teknikleri
YDS İngilizce sınavının  can alıcı noktası sınav tekniklerini bilmektir. YDS İngilizce sınav tekniklerini uygulayabilmeniz yukarıda konu edilen İngilizce temel bilgisi ve kelime bilgisi ile çok yakından ilgilidir. Eğer sağlam bir  alt yapınız ve iyi bir kelime hazneniz varsa size derslerde anlatılan sınav tekniklerini rahatlıkla anlayabilir ve sınavda bu teknikleri uygulayarak başarılı olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir