Yds Teknikleri , Yds Taktikleri

 YDS TEKNİKLERİ HAKKINDA BİLGİ  , YDS TAKTİKLERİ EĞİTİMİ

 Yds Teknikleri Hakkında Bilgiler, Yds Taktikleri Eğitimi Hakkında

1 –  Yds Özel Ders ( Bireysel Yds Özel Ders )
2 –  Yds Özel Ders ( 4 kişilik grup Yds Özel Ders )

 Sınavda başarıya giden yol : Teknikl göre er ve  Taktikler

Yds Teknikleri , Yds Taktikleri konusunda  YDS gramer sorularının  çözümünde özellikle bilinmesi gereken YDS teknikleri ve YDS  taktikleri vardır. Bu tarz YDS  sorularının çözümünde Yds Teknikleri , Yds Taktikleri konusunda Time Clause denilen cümle yapılarının; tek boşluk bırakılan bir YDS sorusunun hangi zaman olması gerektiğini; iki boşluk bırakılmış ama Time Clause yapısı karakteri taşımayan bir cümlenin yanıtlanmasında Yds Teknikleri , Yds Taktiklerine göre bu cümleye hangi tarzda  yaklaşılması  ve cevaplanması gerektiği; It’s time ………….. veya  this is the first time…………veya this is the best……………….. gibi kalıp halinde verilen cümlelerin cevabının seçiminde neler yapılması gerektiği; bazı kalıp cümlelere ikinci bir şahıs ( özne ) girdiğinde o cümlenin zamanının nasıl değiştiği ve cevabın ne olması gerektiği tüm bunlar bilinmesi gereken Yds Teknikleri , Yds Taktikleri içerir. Elbette ki YDS teknikleri ve  YDS taktikleri dediğimiz şey herkesin bildiği hiç kimsenin bilmediği bir bilgi değildir . Yds Teknikleri , Yds Taktikleri konusunda  geçen Yds Teknikleri , Yds Taktikleri gramerle ilgili bilgilerin iyi bilinmesi ve YDS teknikleri ve YDS  taktiklerinin hızlı bir şekilde kullanılması gerekir.

GRAMER BİLGİSİ 

CLOZE TEST : YDS sınavına son yıllarda eklenen bu soru tarzında yukarıda adı geçen    YDS teknikleri ve YDS  taktiklerinin geçerliliği elbette vardır. Eğer bir ismin nasıl ve ne şekilde ilgeç zamirleri ile Yds Teknikleri , Yds Taktikleri uygun nasıl tanımlandığı biliniyorsa isimden sonra bırakılan boşluğa hangi ilgeç zamirinin geleceği hatta bu gelecek olan ifadenin kısaltılmış şekli bile kolaylıkla seçeneklerden bulanabilir. Bu Cloze Test denilen YDS sınav türünün sadece bir tanesidir Bunun gibi öğrenilen YDS teknikleri ve YDS  taktikleri  ile  özellikle GRAMER YDS sorularında sadece seçeneklere bakarak soru hiç dikkate alınmadan YDS teknikleri, YDS Taktikleri ile  YDS de doğru cevabı Yds Teknikleri , Yds Taktikleri aracılığıyla bulmak pekala mümkündür.


CÜMLE TAMAMLAMA : Cümle tamamlama YDS teknikleri ve YDS  taktikleri   de büyük miktarda gramer bilgisi ile ilgili bir konudur. Tamamlanması gereken cümlenin yani bize soru bazında verilen cümlenin zamanı (tense), şimdiki zaman (present form) yada geçmiş zaman (past form) şeklinde olması, cümlenin bağlaçlı olup olmaması..vs gibi faktörler bu tarz soru türlerinin halledilmesinde büyük rol oynar.

İNGİLİZCE – TÜRKÇE ÇEVİRİ:  Bu kısımdaki soruların çözümünde verilen cümlenin yüklemi , yüklemin etken yada edilgen bir cümleye ait olması , verilen cümle içerisindeki ufacık bir detay veren kelime yada ifadenin aranılan cümlede var olup olmaması YDS çeviri cümlelerinin halledilmesinde yarar sağlar . Genelde herkes tarafından yapılabilen bu bölümle ilgili başka bir şey söyleme gereği yok.

TÜRKÇE – İNGİLİZCE ÇEVİRİ: Çeviri cümlelerinin çözümü için söylenecek tek şey İngilizce-Türkçe çeviri cümlelerinde yukarıda bahsi geçen YDS teknikleri ve YDS  taktiklerinin  aynısını yapmak bu konuda ki en akılcı yol olur.

 PARAGRAF TAMAMLAMA : Bu bölümde yer alan  soruların çözümü için cümle tamamlamada kullanılan YDS tekniklerinin aynısı kullanabileceği gibi boşluğa gelecek olan cümlenin boşluktan önceki yada sonraki cümleye uygun olup olmadığını bilmek faydalıdır

BÜTÜNLÜĞÜ BOZAN CÜMLE:  Bu aşamada verilen cümleler arasında hangi cümlenin diğer cümlelerle uyumsuz olduğunu anlamak için en ideal yöntem , verilen YDS cümlelerinde bahsedilen ana konunun ne olduğunu anlayabilecek kadar cümleleri okuyup anlamaktır. Bu bilgiden yoksun olanların yani YDS teknikleri ve YDS  taktiklerinin bilmeyenlerin verilen cümleler arasında özne ve nesne eşliğine dikkat etmelerinde ( püf noktaları ) fayda var.

 KARŞILIKLI KONUŞMALAR:  Karşılıklı konuşma ( Dialoque )  tarzında verilen  soruların çözümünde tamamlanması için bırakılan boşluktan önceki cümlenin karakteri yani soru cümlesi olup olmaması……..vs gibi durumlar boşluğa gelecek olan cümleyi veya ifadeyi bulmakta (Püf noktası ) çok etkendir.

OKUMA PARÇALARI : Sınavın temelini oluşturan ve sınavın gerçek hedefinin ne olduğunu en iyi anlatan, sınava girenlerin en çok zorluk çektiği  YDS sınav soruları bu bölümde yer alır. Bu YDS sorularının çözümü için temel ilke çok sağlam bir gramer bilgisine ve akademik seviyede olabildiğince çok kelime bilgisine sahip olmaktır.
YDS sorularının çözüm teknikleri sorulan sorularla doğru orantılıdır. Ne çeşit bir soruda sorulan soru ile YDS paragrafından ayrıntı ile ilgili bilgi istendiği ; ne çeşit bir soru ile paragrafın ana fikrinin istendiğini anlamak ve paragraflarda ana fikirlerin ( Main Idea ) nerede bulunduğunu bilmek çok önemlidir ve YDS sınavının püf noktalarıdır. Özellikle daha önceki İngilizce eğitimlerinde essay yazmayı öğrenenlerin bu teknikleri anlaması daha kolaydır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir