YDS, YDS DERSLERİ PROGRAMI, YDS DERSİ HAKKINDA

Yds , Yds Dersleri Programı İçeriği, Yds Dersi Hakkında Bilgi

 1 –  Yds Dersleri Programı  ( Birebir – Bireysel – Yds Dersleri )
 2 –  Yds Dersleri Programı ( 4 kişilik Gruplarla  – Yds Dersleri )


1 – YDS DERSLERİ PROGRAMI ( BİREBİR BİREYSEL YDS DERSLERİ ): Yds, Yds Dersleri Programı, Yds Dersi  platformunda düzenlenen  Yds, Yds Dersleri Programı, Yds Dersi seanslarında ki Yds, Yds dersleri programı, Yds dersi  seminerlerinde, birebir verilen özel Yds, Yds Dersleri Programı, Yds Dersi etkinlikleri kapsamında, YDS için kullanılan ve uygulanan,  öğrenciye yüzde yüz yararlı etkin içerikli yapıları, YDS sınavında yüksek skor ve başarı odaklı, seviye yükseltici, kaliteli, öğrenciyi her açıdan geliştirici, öğrencinin kelime dağarcığını yapılan özel alıştırmalarla etkileyici programlar ile birebir Yds, Yds Dersleri Programı, Yds Dersi programına özel olarak katılan adaylara,  İngilizce seviye belirleme sınavı uygulanarak seviyeleri tespit edilir ve  seviyelerine bilgilerine, becerilerine, gösterecekleri performanslarına vede YDS de almak istediği puana göre verilmesi gereken  ders sayısı belirlenir .dersleri’

Yds, Yds dersleri programı, Yds dersi  platformlarında  verilen Yds, Yds Dersleri Programı, Yds Dersi  panellerinde ki Yds, YDS dersleri  programı, Yds dersi eğitim etkinlikleri ile ilgili bir biçimde özel hazırlanmış ve birebir verilen  Yds, Yds Dersleri Programı, Yds Dersi  isimli seminerlerde, YDS  derslerinin verileceği günler ve saatler adayın arzusu doğrultusunda ayarlanır. Bundan güdülen amaç, öğrencinin ders almaktan ötürü yaşamında meydana gelebilecek uyumsuzlukları önlemek ve ders çalışmasını rahat bir ortamda yapabilmesini sağlamak.

A. Seviyesi intermediate ve üzerinde olanlara ve  sınavda 50 – 55 puan almayı amaçlayanlara 40 45 saatlik YDS  ders programı
B. Seviyesi intermediate seviyesinin altında ve 50 – 55 puan almayı amaçlayanlara olanlara 50 – 60 saatlik
 YDS ders programı uygulanır.

Yds, Yds dersleri programı, Yds dersi  forumlarında  ki Yds, Yds Dersleri Programı, Yds Dersi seanslarında kurulan Yds, Yds dersleri programı, Yds dersi eğitim platformunda bireysel olarak özel düzenlenen Yds, Yds Dersleri Programı, Yds Dersi ile ilgili eğitimlerde uygulanan, Yds, Yds Dersleri Programı, Yds Ders programları kesinlikle öğrencinin içinde bulunduğu psikolojiyi kapsayıcı bir özellikte olup tüm eksik ve yetersiz bilgilerini tamamlayan, seviyesini yükselterek öğrenciyi sınava hazır bir hale sokan ve başarıya hazırlayan tamamen kişiye özgü ve özel YDS niteliklerine sahip bir programdır ve tüm incelik, ayrıntı ve özellikleri ile uygulandığında öğrenci artık başarı kazanmanın eşiğine gelir.

2 – YDS DERSLERİ PROGRAMI ( 4 Kişilik Gruplarla YDS DERSLERİ ):  Yds, Yds Dersleri Programı, Yds Dersi staüsüne giren öğrencilerin oluşturduğu sayıları fazla toplu gruplarla yapılan Yds, Yds dersleri programı, Yds dersi  etkinliklerinde ki Yds, Yds dersleri programı, Yds dersi için yapılan uygulamalarda YDS dersleri’nin sonuçlarının tartışıldığı ve bu tür bir eğitimin pek yararlı olmayacağı görüşünün hakim olduğu bu günlerde, Yds, Yds Dersleri Programı, Yds Dersi programı platformunda toplu bir biçimde organize edilen Yds dersleri bünyesinde özel içerikli ve öğrenciyi olumlu bir biçimde etkileyen özellikleri olan, içeriğinde bulanan YDS sınav çözüm teknikleri aracılığı ile  kesinlikle başarı ve yüksek skor odaklı programların uygulandığı  ve çok  iyi sonuçların alındığı küçük gruplara olan eğilim arttı. Buna paralel olarak ders verme şeklimizde ister istemez bazı değişimler yaşandı. Şimdi, değişime uğrayan bu sisteme uygun olarak şunlar yapılmaya başlandı.

 Yds, Yds Dersleri Programı, Yds Dersi birimlerinde mevcut Yds, Yds dersleri programı, Yds dersi  kapsamında Yds, Yds dersleri programı, Yds dersi faaliyetleri içinde yer alan ve uygulanan  Yds dersleri  hakkında yapılan organizasyonlarda,  öğrenciler için artık,  grup biçiminde yapılan Yds, Yds Dersleri Programı, Yds Dersi programlarının uygulanmasında, seviyeleri aynı veya en kötü olasılıkla denk olan adaylardan homojen bir grup oluşturulur. Grubun homojen olması nedeniyle uygulanan Yds, Yds Dersleri Programı, Yds Dersi programları daha anlaşılır , daha hızlı ve daha etkili olma özelliğini kazanır. Mevcudun az olmasından ötürü, öğrenciler kalabalık gruplarla yapılan derslerde bulamadıkları ” soru sorabilme ” imkanını bu küçük gruplarda bulabildikleri gibi eğitmenlerde öğrencilerle çok daha iyi bir iletişim kurarak bire bir sayılabilecek bir tarzda öğrencilerle ilgilenebilirler. Grup  dersleri programlarında gruplara katılan  adayların seviyesine paralel olarak oluşturulur ve ders programları bu seviyelere göre tatbik edilir.

A. Seviyesi intermediate ( orta seviye ) ve üzerindekilere ve sınavda 50 – 55 puan almayı amaçlayanlara 60 saatlik YDS ders  programı
B. Seviyesi intermediate seviyesinin altındakilere ve 50 – 55 puan almayı hedef edinenlere 80 saatlik YDS ders programı uygulanır.

 

NEDEN BİZ

A. Yds, Yds dersleri programı, Yds dersi ile ilgili yapılan düzenlemelerde tertip edilen Yds, Yds Dersleri Programı, Yds Dersi programlarında görev alan YDS hocaları yıllarca akademik  dersler vermiş , deneyimli ve öğretmeyi bilen akademik kariyeri olan gerçek  hocalardır.
B. Yds, Yds dersleri programı, Yds dersi için özel bir yöntemle hazırlanan ve  icra edilen Yds, Yds Dersleri Programı, Yds Dersi programlarının uygulamalarında adaylara sadece gramer ile ilgili bilgiler değil beraberinde YDS sınav teknikleri ve YDS  sınav taktikleri dersleri de verilerek  adayların sınavda soruları çözme sür’ati arttırılır.
C. YDS  sınavının özellikleri çok kelime bilmeyi ve okuduğunu anlamayı ( reading comprehension ) gerektirdiğinden ders programlarında adayların kelime bilgilerini geliştirici , bildikleri kelime sayılarını arttırıcı önlemler kesinlikle alınır ve uygulamaya konur. Bunu sağlamak için YDS ders  programı ile ilgilenen eğitim departmanımızda uygulamaya konan Yds, Yds Dersleri Programı, Yds Dersi  programlarında özel olarak hazırlanmış ve pratik yapmaya yönelik alıştırmalar öğrencilere verilir ve tamamının yapılması istenir. Yapılan bu alıştırmalar sayesinde öğrencinin kelime dağarcığında büyük bir genişleme ve gelişme sağlanır.
D. Yds, Yds dersleri programı, Yds dersi  ile uyumlu bu öğretilerde, alınan bu önlemlerin sonucu olarak akademik kelimeleri içeren listelerin yanında listelerde yer verilen kelimelerin akılda daha kolay ve kalıcı olmasını sağlayan vede özümsenmesi konusunda yardımcı olan teknik kelime alıştırmaları verilir.
E. Yds, Yds Dersleri Programı, Yds Dersi programının olmadığı günlerde akademik kelimelerle ilgili testler yapılarak  adaylar yakın takibe alınır ve bu sistemle adaylar kelime çalışma zorunda bırakılır.

A. Seviyeleri orta derecede ve orta derecenin üzerinde bulunanlar 60 derslik YDS ders programlarına
B. Seviyeleri orta derecenin altında bulunanlar 80 derslik  YDS ders programlarına katılırlar.

 

Yds dersleri alınırken katılımcıların çok dikkat etmesi gereken özellikler :

A –  YDS dersi alınan kişi veya kurumun gerçek bu dersin hocası olup olmadığına dikkat edilmeli ve bu konu araştırılıp üzerinde durulmalı.
B – Programlar  sırasında alınan derslerin sadece genel İngilizceye yönelik ama  adı YDS  sınavı ile özdeşleşen ve pazarlanan dersler  olup olmaması çok önemli. Çünkü bu dersi verebilecek gerçek hocaların  sayıları çok az.
C – YDS dersleri ile ilgili program uygulandığında “ YDS sınav tekniklerinin ve YDS sınav taktiklerinin ” verilmesine çok dikkat etmek gerekir .

NEDEN BİZ

A. YDS ders programlarının uygulama aşamasında  YDS derslerinde, dalında ve  konusunda yıllarca eğitim vermiş , deneyimli gerçek, seçkin ve saygın  öğretmenler yer alır.
B. YDS ders programları işlenirken sınavda  çok önemli bir aktiviteye sahip olan akademik seviyedeki kelimeler konusunda adaylar geliştirilir. Akademik seviyedeki kelimeler  YDS ders programları uygulama aşamasında adaylara verilirken bununla birlikte kelimeleri kalıcı bir hale çevirmek için gerekli olan akademik kelime çalışmaları da akademik kelimeler listelerine eklenir. Program  dışındaki günlerde ve saatlerde verilen akademik kelimelerin çalışılıp çalışılmadığını kontrol etmek için özel kelime testleri yapılır . Bu şekilde hem öğrencilerin dersleri geri kalmaz hemde bu davranışımızla adayların akademik kelimeleri özümseyebilmeleri için teşvik edici bir rol oynarız.
C. YDS ders programlarının uygulamalarında bireysel derslere katılan  adayların seviyelerine yada sınavda almak istedikleri almak istedikleri puanlara göre 45 – 60 YDS dersi verilir. Grup şeklinde yapılan YDS ders öğretilerinde gruba dahil olan  adayların seviyelerinin eşit olmasına büyük önem verilir. Seviyeleri birbirlerine uyumlu olan bir grup oluşturularak gruba katılan adayların dersleri daha kolay anlamaları sağlanır. Ayrıca grup dersleri 4 kişiyle yapılarak grup derslerinin bir özel ders ambiyansında cereyan etmesi sağlanır.

 

 

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.