YDS SINAVI PROGRAMI İSTANBUL / BAKIRKÖY 

Yds Sınavı Programı İstanbul / Bakırköy İçeriği

1 – Yds Sınavı (  Birebir Yds Sınavı Özel Ders )
2 – Yds Sınavı  (  4 Kişiden Oluşan Gruplarla  Yds Sınavı Özel Ders )

1 – YDS SINAVI (BİREBİR YDS SINAVI ÖZEL DERS ): YDS sınavı için yapılan kampanyalardaki YDS sınavına hazırlık kapsamında düzenlenen organizasyonlarda  YDS sınavı için öğretim alanındaki  YDS sınavına hazırlık  kategorisine giren ve YDS sınavı hazırlık merkezinde hizmet veren YDS sınavı için yapılan seminerlerde  ayrıca YDS sınavı etkinliklerinde kurulmuş YDS sınavı için  özel ders departmanında, YDS sınavına  hazırlanmak amacı ile YDS sınav teknikleri ve taktikleri konusunda görülmemiş derece ve ölçüde yenilikler içeren, uygulandığında öğrenciyi çok kısa bir sürede etkileyerek, seviyesini ve bilgisini çoğaltan, seviyesini yukarı çeken ve ilerlemesini sağlayan, kurulumunda ki temel kuruluş felsefesi ve mantığı ile tamamen öğrenciyi düşünen ve onun başarılı olabilmesi için yeterli ve hatta fazladan tüm bilgileri  içeriğinde bulunduran, birebir anlatılan YDS  çözüm teknikleri ve YDS taktik uygulamaları kapsam alanı içine alan YDS sınavı hazırlık programları ile  desteklenen bu birebir özel YDS sınavı dersi almak isteyen öğrenci, kendi derslerinin uygulanacağı gün ve saatleri yine bizzat kendi seçer.

 YDS sınavı için yapılan etkinliklerdeki YDS sınavına hazırlık dalında ve YDS sınavı eğitimi temel birimlerindeki YDS sınavı platformunda düzenlenen YDS sınavı için yapılan uygulamalardaki YDS sınavı  özel ders etkinlikleri kapsamında, YDS sınavına  gerekli olan hazırlığını yapmak için gelen öğrenciye bu ayrıcalığın verilmesi, YDS dersi almaktan ötürü günlük yaşamında yaşaması muhtemel sıkıntıları önlemek amacını taşır. Öğrencinin YDS sınavında almak istediği nota ve seviyesine ve performansına  göre, uygulanacak olan bireysel YDS sınavı özel ders programının kaç ders olması gerektiğine karar verilir.

2 – YDS SINAVI  ( 4 Kişiden Oluşan Gruplarla YDS SINAVI ÖZEL DERS ): YDS sınavı için verilen seminerlerdeki YDS sınavına hazırlık branşında ve YDS sınavı platformunda tesis edilen YDS sınavı kampüsündeki YDS sınavı  özel ders  eğitim platformunda  YDS sınavı için özel hazırlanmış bu  tür kaliteli programa ciddi ve disiplinli bir biçimde uymanın ne tür yararlar getireceğini uygulama aşamalarında anlayan ve bunun farkına varan öğrencilerin derslere odaklanması sonucunu yaratan, bu özelliği ile gruptaki tüm öğrencilerin moralini yükselten ve onları başarılı olacaklarına inandıran, tek tek açıklanmış YDS sınavı çözüm teknikleri ile YDS sınavında öğrencilerin kesin geçeceklerini kanıtlayan, hazırlık aşamasında öğrencinin YDS sınavında en çok ihtiyacı olan, akademik kelimeleri geliştirme , okuma parçalarının çözümü  gibi konular açıklık getiren YDS sınavı hazırlık programlarının uygulandığı   seviyeleri denk olan 4 öğrenciden kurulmuş gruplara dahil olarak  YDS sınavına güvenle hazırlanabilirsiniz.

YDS sınavına hazırlık hususunda YDS sınavı kampüslerindeki YDS sınavı eğitim organizasyonlarında derlenen YDS sınavı forumlarında da yer verilen YDS sınavı  özel ders etkinlikleri çerçevesinde,  YDS sınavı için özel hazırlanmış bu  tür kaliteli YDS sınavı hazırlık programları ile grupların 4 öğrenci ile yapılandırılması, sadece öğrenci avantajı düşünülerek yapılan bir uygulamadır. Böylece, öğrenciler birebir YDS sınavı özel ders kalitesine çok yakın çağdaş ve nitelikli bir  YDS sınavı  eğitimi alabilir.

YDS SINAVI PROGRAMI 


Yds Sınavı
YDS sınavı üniversite mezunlarının çeşitli hedef ve amaçlarla girdiği, çoğunlukla okuduğunu anlama ve kavrama tekniğine dayanan akademik seviyede yılda 2 kez yapılan ( e Yds sınavı hariç ) bir seviye ölçme sınavıdır.

YDS  sınavına girmek ve başarılı olmak için önceden yapılması ve geçilmesi gereken bir çok evre vardır. Önce var olması gerekenlerden başlarsak ilk aşamada YDS sınavına girmek isteyenlerin başarılı olabilmeleri ve sınavla ilgili bilgileri ve anlatılanları anlayabilmesi için, upper- intermediate yani ortanın üstü seviyede dil bilgisine sahip olması kesinlikle şarttır. Bu seviyede dil  bilgisine sahip olmayan bir insanın başarılı olamaz anlamına gelmez elbette söylenen. Bu seviyede olmayan da pekala seviye açığı varsa bu açığı kapatarak YDS sınavında başarılı olabilme şansını yakalayabilir. YDS sınavı için hazırlananların her şeyden önce seviyelerini doğru ve tam olarak bilmelerinde çok büyük bir yarar var. Zira, bilmeyen yanlış seviyeden hazırlanmaya başlar ve başarılı olamaz. Bu nedenle, YDS sınavı öncesi seviyelerin bilinmesi önem kazanır. Tam ve doğru olarak seviye bilinirse, öğrenci bulunduğu seviyeden başlayarak hazırlık yapar ki bu arada bilgi boşlukları oluşmaz ve oluşmasına izin verilmez.

  • YDS  sınavına hazırlanmak görüldüğü yada sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Her şeyden önce, orta üstü dil bilgisine sahibim tamam YDS sınavına a girer başarılı olurum diye düşünen varsa çok aldanır. YDS  sınavında başarılı olabilmek için İngilizce bilmek yeterli seviyede olsa bile sınavda başarılı olmak için yetmeyebilir. YDS sınavının inceliklerini bilmek gereklidir. Bir insanın da elbette normal bir insanın da bu incelikleri bilmesine pek imkan yoktur. Bu nedenle, bu inceliklerin bilen, uzman birinden öğrenilmesinde YDS sınavında başarılı olmak açısından çok büyük fayda vardır. Şayet yeterli bir seviyede iseniz, bu teknikleri 20-30 ders aralığında öğrenebilirsiniz. Elbette, alınacak derslerin sayısı, ders alanların zekası ve algılama oranları ile çok yakından bağlantılıdır. Az yada çok ders olması dersi alan öğrenciye bağlıdır. Bu sayının ders alanın seviyesi ile ilgisi yoktur . Tamamen IQ meselesidir.
  • YDS sınavına hazırlananların yukarıda sözü edilen aşamalardan geçtikten sonra işleri biter de tam olarak hazırlanıp YDS sınavına girebilirler mi acaba ? Bu soruya olumlu bir yanıt vermek çok zor. Çünkü, sınava hazırlananları hazırlayanların kaliteleri çok tartışmalı. YDS sınavı için hazırlanmak isteyenleri kayıt oldukları ve eğitim aldıkları kursların YDS sınavı  konusunda yeterli oldukları kesinlikle kanıtlanmış bir durum değil. Gruplar şeklinde yapılan ve ucuz olan bu kurslara ki çoğuda zaten bu nedenle yani ucuz oldukları için tercih edilir, giden öğrencileri kurslarda gerçek bir YDS sınav  hocasının karşılayıp karşılamadığı ve gerçek bir  YDS sınav eğitimi alıp almadıkları çok tartışılır bir konu. Yapılan araştırma ve gözlemlere göre bu kursların çoğunda YDS HOCASI yok. Bilinen sıradan bir İngilizce öğretmeni derslere girerek Yds adı altında bir şeyler anlatıyor da bu anlatılanların zaten o kursa katılanlar tarafından bilinmesi gerek olduğu unutuluyor. Her İngilizce öğretmeni YDS sınavının hazırlık  hocası olamaz. Yds hocası olmak başka bir şeydir. Bir çok özellikleri beraberinde taşır ve hocanın da bu özelliklere sahip olması gerekir. Çok büyük bir bilgi birikimi ve deneyim gerektiren bir iştir  YDS sınav hocası olmak. Bu özelliklere sahip bu ülkede kaç tane hoca var ki her biri bir kursa girmiş ders veriyor. Anlamak zor.
  • YDS sınavı için hazırlananları kursa katılmadığını ve özel bir hoca aradığını düşünsek o da çok zor. Zira, Yds hocası olmadığı halde bir çok kişi YDS sınavı hazırlık hocası olduğunu söyleyerek ders verdiğini ilanlarla söylüyor. Peki bu doğru mu ? Sitesi olanların referans sayfalarına bakıldığında ya referans gösterilmiyor yada sadece 10-15 tane isim ve soyadı. Peki, sizin hakkınızda bilgi almak isteyenlerin baş vurabileceği bir telefon yada buna benze bir şey var mı ? Yok. peki, o zaman bu kişilerin gerçekten YDS sınavı hazırlık  hocası olup olmadıkları  insanlar tarafından nasıl anlaşılacak.
  • Özetle söylemek gerekirse, YDS sınavına  hazırlanmak büyük bir sorun. Hele, bir de, dili  sıfır olan  ve bu sınava hazırlanmak için arayanlar var ki onlar daha başka bir sorun. İngilizce bilmediklerinden ve dil hakkında hiç bir bilgileri olmadığından onlara bu sınavın çok zor bir sınav olduğunu hele bilmeyenler için daha da zor olduğunu en iyi olasılıkla kestirme gidilmek şartı ile en az 12-140 ders almaları gerektiği söylendiğinde, gösterdikleri tepkinin görülmesi gerek.
  • İnsanlar, İngilizceyi çocuk oyuncağı  sanıyor. 3-5 ay kursa giderek çözülecek bir mesele olduğunu düşünüyor. Elbette, hiç İngilizce bilmeyenler için söylenen sözler bunlar. 2-3 tense bilen bir kaç kelime mırıldanan kendisinin İngilizce bildiğini sanıyor ve her şeyden daha önemli İngilizceyi ve buna bağlı olarak  YDS sınavını da hafife alıyor.
  • Sadece, günlük İngilizce öğrenenler ve bu seviyede kalanlar için bu dil  basittir. Ama, seviye yükseldikçe vede işin içine akademik İngilizce ve anlaması , kullanılması hele yazışma girince yani resmi İngilizce çok zordur. Bu nedenle  YDS sınavına  girecek olanların bu işin ciddiyetini anlamaları ve ona göre hareket ederek sınav hazırlanmaları kendi çıkarları doğrultusunda çok gereklidir.