Yds Özel Derse Genel Bakış Nasıl ?

Yds  Özel Derse Genel Bakış Açısı  

1 –  Yds Özel Ders ( Birebir – Yds Özel Ders )
2 –  Yds Özel Ders ( 4 kişilik Gruplarla – Yds Özel Ders )

BİZİMLE YDS DE ” 55 ” ALMAK ÇOK KOLAY

YDS özel derse genel  bakış yaptığımızda yada YDS özel derse genel bakış adı altında iyi bir inceleme yapıldığında görünen, YDS sınavının aday öğrencilere çok zor geldiği, özellikle de yasal sınır olan 50-55 üzerinde not almak için çok zorlandıkları ve bu durumu çözmek içinde ellerinde pek imkan olmadığı görülür. YDS özel derse genel  bakış  adı altında konuyu mercek altına alıp analiz ederek  aday öğrencilerin bu zorlukları atlatmaları ve YDS sınavına daha rahat hazırlanmaları için yapılması gerekenleri başlıklar altında sunalım.

Yds Sınavında 50-55 Almak Zorunda Olanların Zorluğu

YDS sınavında 50-55 almak zorunda olanların çoğu üniversitelerde araştırma görevlisi olmak için sınava girenlerden oluşur. Bu grubun yasal sınır olan 50-55 alması için, sınavı küçük ve alacakları puanı da kolay görerek ve geleneksel Türk yöntemi ile para vermeden YDS sınavını başarmak için ya kendi kendilerine çalıştıkları yada kendilerinden İngilizcesi biraz daha fazla olan arkadaş yada akraba ile sınava hazırlandıkları gözlemlenir. Bir çoğunun da sudan ucuz adı yds kursu olan ve ne oldukları pek belli olmayan  kurslara katıldıklarına tanık olunur. Ne yazık ki çoğu iyi bir İngilizce temel bilgiye sahip olmadığından ve de eğitim adı altında kurtuluşlarını yanlış yerlerde ve yanlış kişilerde aradığından sınavda başarılı olamazlar. Bu gruba giren YDS adayı öğrencilere her hangi bir kimse de doğru yolu göstermediğinden kendileri de sormadığından başarısızlık onlar için bir sonuç değil başlangıç olur. Sürekli aynı hatayı yapmakta ısrar ederler. Her seferinde başarısızlık bulaşıcı  bir hastalık gibi yakalarına yapışır. Her başarısızlıktan sonra ziyan olan 6 aylık zaman dilimleri. Her seferinde hedefe ulaşmakta 6 aylık gecikmeler yaşarlar. Ama inat ederler. Onlar hiç para ödemeden, yada çok az para ödeyerek bu sorunu çözeceklerdir. Kararlıdırlar. YDS sınavında bu yolla başarı kazanmaya ama asla 30-35 puanı geçemezler. Uğraşır dururlar. Özel ders alarak bu işi biran önce çözüme kavuşturmak hiç akıllarına gelmez. Gelse de bu düşünceyi kafalarından kovarlar. Böyle bir şey için bir hocaya para ödeyerek onu zengin edeceklerini sanırlar. Bu YDS özel ders hocaları soyguncudur. Sadece para alır hiç bir şey öğretmez kanısı onlara etiket gibi yapışmıştır. Hiç akıllarından çıkarmazlar. Bir kere bile denemezler araştırmazlar acaba ne olur diye. Ayrıca, bu işe talep  arttıkça, bu  sınavda alınması gereken 50-55 gibi puanlarda yetmez oldu. Çünkü, bazı durumlarda aynı göreve 3-5 kişi başvurabiliyor ve böyle bir durumda ise 50-55 değil en yüksek sınav puanına sahip olan tercih ediliyor ayrıca bu neden ötürüde, özel ders almanın gerekliliği ortaya çıkıyor.

Yds Sınavında 65 ve daha üzeri not Almak Zorunda Olanların Zorluğu

Bu gibi durumlar daha çok, orta yaşa ulaşmış ve dallarında belli bir kariyeri olanlarda meydana geliyor. Sınavdan 65 veya daha üzeri not almak nerede ise tek başına yapılan çalışmalarla imkansız. Bu tür kişiler yaşları ileri olduğu için genç birinden YDS  sınavına hazırlanmak için özel dersYds Özel Derse Genel Bakış almaktan çekiniyor mu diyelim biraz utanıyor mu diyelim. Oysa, öğrenmenin yaşı yoktur sözünü söyleyen kişiyi bulsak ta alnından öpsek. 65 ve üzerinde not almak zorunda olanların bu derecede yüksek not almaları için  sınavın tüm özellik ve inceliklerini nerede ne yapacaklarını hangi soruyu nasıl çözeceklerini, okuma parçalarında sorulan soruları yanıtlamak için ne tür inceliklerin bilinmesi gerektiğini öğrenmeleri şart. Bu gibi ayrıntılar, grup şeklinde yapılan YDS derslerinde öğrenilmez ayrıca da öğretilmez. O dersleri verenin kendi de bunları bilmez. Bu nedenle bu tür yüksek notlar almak zorunda olanların,iyi bir YDS sınav hazırlık  hocası bularak ondan birebir YDS özel ders alması şart. Olmazsa olmaz.
Hemen belirtmeli ki, böyle bir hocayı bulmanın da yukarıda sözü edilen zorlukları var. Ama yine de durum ümitsiz değil yeter ki isteyin, araştırın ve sorun. Bulunacağından eminim.