Yds Özel Derse Dönüş Başladı.

Yds Özel Derse Dönüş Başladı Gibi

1 –  Yds Özel Ders ( Birebir – Yds Özel Ders )
2 –  Yds Özel Ders ( 4 kişilik Gruplarla – Yds Özel Ders )

YDS özel derse dönüşün başlama nedeni YDS özel derse dönüş kadar  ilginç oldu ve zaman aldı.  Kalabalık gruplarla  YDS dersi alan adayların YDS sınavında başarısız olmaları üzerine  öğrencilerin YDS sınavına  bakış açıları değişti ve YDS özel derse dönüş  başladı. YDS özel derse dönüşün liderliğini ve öncülüğünü  de, daha çok bu sınavlarda kalabalık gruplarla ders alarak başarısız olan ve  zaman kaybeden genellikle Yar.Doç. lar yapıyor. Zira, kalabalık grup dersleri ile 65-70 gibi yüksek not almak zorunda olan bu akademisyenlerin en sonunda doğru yolu buldukları anlaşılıyor. Oysa, bu kadar iyi eğitimli akıllı ve üniversiteleri bitirmiş bu insanların daha ilk aşamada YDS özel ders almaları gerekir. Bunu daha ilk başlarda çözmeleri, onların akıl ve eğitimlerinin gereğidir ama nedense her kes illede kalabalık gruplarla ders yaparak 6 ay gibi bir zaman kaybı yaşamadan  ve bu yanlışlığın şamarını yemeden rahat edemiyor. Çünkü ,bizler eğitim görmüş bu akıllı yetişkinlerin  daha önceki gördükleri İngilizce denilen derslerin yada eğitimin ne kalitede olduğunu neler içerdiğini ve YDS gibi akademik bir sınava yeterli olmadığını, ders aldıkların kurs denilen garabetlerin ne biçim ders verdiklerini biliyoruz. O nedenle sürekli yada yada diğer akademik sınavlarda illede özel ders diye tutturuyoruz.

Yds Özel Derse Dönüş Neden  Başladı ?

YDS özel dersin pahalı ve ödenemeyecek meblağlar istendiğini düşünen yada daha az para ödeyerek bu işi çözebileceğini sanan ve küçük hesaplar peşinde olan adayların bir kısmı, Kalabalık grup derslerine girdiklerinde 2 şeyin farkına varır.

1 – YDS dersi veren hoca gerçek bu sınavın  hocası değildir. İşte kendisinden daha iyi İngilizce bilen sıradan biridir. Zira, bu sınavın hazırlığını veren hoca bilgi açısından derya gibi olmalıdır ve her sorulana açık , net ve soranı içeriği ile doyuran yanıtlar verir.

2 – Sınıflar kalabalık olduğu için, anlamadığı bir konu hakkında soru soramadığını, zira soru sorma sırasının kendisine gelene kadar kaç kişiden geçtiğinin ve dersi veren hocanın onlarla yeteri kadar ilgilenmediğinin farkına varır.

Bu durumda sınavda başarılı olamayacağını anlar ama iş işten geçmiştir. O ucuz denilen paralar için senetler yapılmış ve imzalanmıştır. Dersi bırakmanın ve parayı geri almanın ya da ödememe imkanının olmadığını anlar. Ayrıca, sınava yine de girer, başaramaz ve 6 ay gibi bir zaman uçup gitmiştir. Tüm bu olumsuzları yaşadıktan sonra artık  özel derse döner ve arayış başlar.

Yds Özel Derse Dönüş ve Yaşananlar

Yds Özel Derse DönüşKalabalık gruplarla  dersi yaparak başarılı olamayan  adayların bu kez, YDS özel ders veren iyi bir hoca bulma çabaları başlar ama bu sanıldığı kadar hemen bir telefon ederek yada internete girerek oradaki reklam yada ilanlardan bulunacak bir şey değildir. Çünkü, internette  özel ders verdiğini söyleyerek reklam yada ilan verenlerin çoğu hepsi değil ama çoğu gerçek bu  hocası değil sıradan bir İngilizce öğretmenidir. Şimdi elbette bu söz her kesi şaşırtacaktır Ama şaşırtmasın, bu dersin hocası olmak öyle kolay bir iş değildir. Çok büyük bir bilgi birikimi ve deneyim isteyen bir iştir. Yani okulların her hangi birinde öğretmenlik yapan buna kolej öğretmenleri de dahil, ben YDS dersi vereceğim dediği zaman veremez. Buna ne bilgisi nede tecrübesi yetmez. Çuvallar. İşte bu gibiler bu dersin hocası olduğunu ileri sürerek, internette reklam ve ilan verirler bunlardan birine düştünüz mü sonuç, aynı kalabalık gruplarla yaptığınız dersler gibi olur ve sınavda başarılı olamazsınız. Bu nedenle çok iyi araştırma yapmak ve sorup soruşturmak bu işi bilenlere akıl danışmak veya daha önce özel ders almış ve hocadan memnun kalmış arkadaşlar bulmak gerekir.

İnternette yapılan araştırmalarda, bulduğunuz ve eğilim gösterdiğiniz YDS özel ders hocasının referanslar sayfasını mutlaka inceleyin. Sayfada hocanın hakkında bilgi alabileceğiniz telefon numaraları bulunup bulunmadığını kontrol ediniz.