YDS ÖZEL DERS PROGRAMI

YDS ÖZEL DERS PROGRAM İÇERİĞİ

1 –  Yds Özel Ders ( Birebir  Yds Özel Ders )
2 –  Yds Özel Ders ( 4 kişilik Gruplarla Yds Özel Ders )

1 – YDS ÖZEL DERS ( BİREBİR YDS ÖZEL DERS ):
 YDS özel ders organizasyonlarındaki YDS özel ders merkezlerimizde bulunan YDS özel ders platformunda YDS özel ders kategorisinde verilen dersler kapsamında, YDS özel ders programına birebir ders almak amacı ile kayıt olan ve programa katılan aday YDS özel ders  öğrencileri, YDS özel ders programının uygulanacağı gün ve saatleri kendileri tayin eder.Bundan amaç, eğitim alacak olan aday öğrencinin özel yaşamında aksama  yaşamasını önlemek içindir. Bu şekilde, aday YDS öğrencisi hem günlük yaşamına devam eder hem de gereksinimi olan  YDS dersini  alır. YDS özel ders kampüslerinde ki bireysel   YDS özel ders programlarının uygulama aşamasında adayın kaç ders alması gerektiği yapılan seviye sınav sonuçlarına ve adayın sınavda almak istediği nota bağlı olarak değişiklikler gösterir.

2 – YDS ÖZEL DERS ( 4 KİŞİLİK GRUPLARLA YDS ÖZEL DERS  ):
  YDS özel ders dershanesinde mevcut  YDS özel ders departmanında  hazırlanan ve YDS özel ders öğretilerinde düzenlenen  YDS dersleri sürecinde,  bilgi  düzeyleri mümkün olduğu kadar  birbirine yakın 4 öğrenciden  oluşturulan gruplarda yer alarak, bireysel YDS özel ders kalitesine çok yakın YDS dersi  almak mümkün.

YDS özel ders birimlerinde düzenlenen YDS özel ders organizasyonlarındaki YDS özel ders seminerleri kapsamında tertip edilen YDS özel dersi ile ilgili öğretilerde,  oluşturulan gruplarda öğrenci gereken sayıda  olduğundan, öğrenciler ders  sürecinde anlamadıkları konu ile karşı karşıya kaldıklarında  rahatça soru sorabilir ve öğrencinin az olmasından yararlanan YDS özel ders   eğitmeni de tüm öğrencilerle birer, birer ilgilenebilir ve iletişim kurabilir. Bu durum, grup şeklinde  uygulanan YDS dersine bireysel nitelik katar. Bu da elbette aday öğrencilerin lehine olan bir durum oluşturarak olumlu sonuçların ortaya çıkmasına neden olur.

NEDEN BİZİ SEÇMEK GEREK

  •  YDS özel ders ünitelerinde bulunan ve YDS özel ders için verilen eğitimlerde organize edilen YDS özel ders program uygulamalarında,  YDS  uzmanı , gerçek  hocalar ders verir.
  •  YDS özel ders müfredatına uyumlu olarak düzenlenen YDS özel ders  programlarında yer alan ve ders gören aday öğrencilere “ SENET “ yapılmaz.
  • YDS özel ders alanında YDS özel ders birimlerindeki  YDS özel ders için yapılan etkinliklerde öğrencilere uygulanan  YDS sınavının en önemli unsurlarından biri olan kelime dağarcığı ( vocabulary ) konusunda, aday YDS öğrencilerine akademik kelimelerle ilgili özel çalışmalar verilerek, bu alanda gelişmelerine ve kendilerini geliştirmelerine  katkı sağlanır.
  • YDS özel ders isimli düzenlemelerdeki YDS özel ders faaliyetleri içerisinde özel olarak yer verilen YDS özel ders programlarının uygulama aşamasında, aday YDS öğrencilerine  YDS sınavında soruları doğru ve hızlı yanıtlamalarına katkı sağlayan ve başarıda büyük pay sahibi olan ” YDS sınav teknikleri ve taktikleri eğitimi ” de başarılı olmalarına yardım edilir.

    NEDEN YDS ÖZEL DERS

Senelerdir toplum içinde özellikle de eğitim alanında bu işlerle ilgili kişiler arasında  tartışma konusudur bu olay. Özel ders mi yoksa grup şeklinde yapılan eğitimler mi ? Açıkça ifade edilmeli ki, şayet yüksek bir not elde etmek hedef edinmişse ve bu amaçla sınava girilmişse, YDS özel ders almak kesinlikle daha yararlıdır. YDS sınavı  akademik seviyede bir sınav olduğundan bu gibi sınavlarda yüksek not elde etmek için ayrıntıları bilmek çok gereklidir. Bu kadar ince ayrıntılara da ancak özel ders de girmek mümkün olabilir.

Leave a Comment