yds sınavı nedirYDS SINAVI NEDİR SORUSUNUN AÇIKLANMASI

Yds Sınavı Nedir, Yds Sınavı Ne Değildir Yaklaşımı

1 –  Yds Sınavı Hazırlık ( Birebir  Özel  Yds Sınavı Hazırlık )
2 –  Yds Sınavı Hazırlık ( 4 Kişilik Gruplarla  Yds Sınavı Hazırlık )

 

Yds sınavı nedir yada nedir YDS sınavı sorusunun yanıtı Yds sınavı nedir şeklinde ki yapılan açıklamalarının   ve YDS sınav sorularının arasında gizli. Bilgi sahibi olanlar YDS sınavını inceleyerek  YDS  sınavı nedir veya nedir YDS sınavı  sorusunun yanıtını verebilir. Yanıt şayet resmi açıdan ele alınırsa  yüzlerce binlerce “ YDS SINAVI NEDİR ” tanımı var. Gerçekte YDS sınavı nedir ?

 1- Bilgiye eklenecek diğer bilgilerle harmanlanarak YDS sınavı sırasında kullanılmaları başarı getirebilir.
2 -Intermediate düzeyinde bilgileri olmayan öğrencilerin  YDS hazırlık kursunda önce Intermediate Seviyesine getirilmeleri lüzumludur..
3 -Bu seviyeye getirilen öğrenci sonraki aşamalarda  YDS için hazırlanmaya başlanır.
4- 2013 YDS Sınavına hazırlıkta seviyesi sıfır olan öğrencilerimiz için bizim tarafımızdan hazırlanmış özel  YDS sınav hazırlık programlarımız mevcuttur. İngilizce seviyesi çok düşük olan katılımcıların diğer yüksek seviyedeki öğrencilerden daha çok  ders alması istenmese de kaçınılmaz bir olgudur.

5 – YDS kolaylıkla geçilebilecek bir sınav değildir. YDS sınavına hazırlanan öğrencilerin olabildiğince çok sayıda akademik kelimeler ezberlemeleri ve bunları ellerinden geldiğince kullanarak özümsemeleri gerekmektedir.
6- YDS akademik bir sınav olmasına rağmen doğru şeyler yapıldığında geçilebilir. YDS sınavını geçmek olasıdır ama sınava hazırlanırken doğru hoca bulmak ve seçmek sınavı başarmada önem kazanır.
7- YDS sınavı doğru ve kaliteli bir hoca bulduğunuzda sadece aşılması gereken basit bir engel haline gelir .
8 – YDS hazırlık aşamasında sizlere İngilizce öğretilmez zaten var olan bilgilerinize  YDS sınav sorularını çözebilme teknikleri katılır . Bu söylenenler bazı akılsızların anladığı gibi yeniden İngilizce öğretmek şeklinde düşünülmemeli .  YDS sınavının  sorularını çözecek kadar İngilizce bilgisine sahip değilseniz o zaman her şeye yeniden, sıfırdan başlanarak yinede size bu sınav kazandırılır. Referanslar sayfasında yanlarında telefonları bulunan öğrencilerimize sorarak bilgi edinebilirsiniz.
9- YDS sınavı için geçme garantisi vermemizi yadırgayanlar var hemen hatırlatalım ki YDS sınavı bilgiden çok tekniğe vede son yapılan değişiklerle vocabulary ( kelime haznesi ) bilgisine dayalı bir sınavdır. Sınavı başardığınızda göreceksiniz ki sınavı geçtiğiniz halde İngilizce bilginiz  YDS sınavına girmeden önceki İngilizce düzeyi ile aynıdır.  İşte İngilizce değil YDS sınav geçme tekniğini öğretiyoruz dediğimiz şey bu.
10-  YDS Sınav teknikleri + doğru ve kaliteli hoca + iyi çalışma = BAŞARI (2013 )

 


SONUÇ
:

1-  YDS çalışmadan başarılı olunacak bir sınav değildir.
2-  Seviyeleri kötü olanların baş edilebilecekleri bir sınav değildir.
3-  YDS sınavında 65 ve üstü puan alabilmek için YDS için hazırlananların 4-5 ay tamamen bu hedefe kilitlenerek, yatarken uykularında , yolda yürürken akıllarında sürekli yaşatmaları gereken bir çalışmalar bütünüdür.
4- İyi bir İngilizce altyapısı almadan YDS sınavına hazırlanılmaz . Hazırlık sürecinden önce sınava katılanın mutlaka ciddi bir İngilizce altyapı sahibi olması olmazsa olmazlardan biridir. Genel İngilizce kurslarında en azından pre-intermediate düzeyine ulaşmak , sınava  yönelik çalışmaya başlamanın ön koşuludur.

5-  YDS sınavı için  sadece gramer ile ilgili çalışmalar yapan çok büyük bir yanılgıya düşer . Sadece gramer çalışması yaparak sınavın diğer yan kollarını gözardı ederek kazanılabilecek bir sınav değildir.
6-  YDS sınavına hazırlık son derece ciddiye alınması ve alınan kararların titizlikle uygulanması gereken bir süreçtir.
7- Önemli bir kelime haznesine ve okuduğunu anlama kapasitesine sahip olmadan YDS sınavında başarı beklenmez..
8- Yeterli miktarda bir test tekniği mantığına sahip olunmadan YDS sınavına katılmak hayal kırıklığından başaka bir şey getirmez. 
9- Yeterli sayıda soru / test çözmeden, sadece kelime ezberleyerek ve sadece çıkmış YDS soruları çözülerek sınavda başarılı olmak şansın ötesinde bir olgudur.
10- İyi İngilizce bilmek de YDS sınavında başarılı olmak için yeterli değildir . Kesinlikle akademik seviyede İngilizce bilgisi ve kelime bilgisi sahibi olmak bu sınavda başarıya ulaşmanın en güvenilir yollarından biridir..

 

Yds Sınavı Nedir

 
YDS sınavına dair yazılması gereken o kadar çok şey var ki nereden başlanması gerektiğine karar vermek çok zor . YDS  sınavı üniversiteden mezun olan ve mezun oldukları branşlarda master yada doktora yapmak ,üniversitede öğretim görevlisi olmak için vede son zamanlarda konulan yeni bir kuralla ” tus ” yada ” dus ” sınavlararına katılmak isteyen hekimlere uygulanan bir sınavdır. Yds sınavının bu tanımı yasal bir tanım olmamakla birlikte
açık ve net bir biçimde ifade edilmiştir .

 Yds sınavına Nasıl Hazırlanmalı : YDS sınav hazırlıklarına başlayan müstakbel üds katılımcısının İngilizce bilgisinin en az intermediate seviyesinde olması bu sınavda atılması gereken birkaç adımdan sadece birisidir.. Intermediate seviyesi derken gerçek bir intermediate seviyesinden bahsedildiği anlaşılmıştır. Zira internet ortamında yada İngilizce kurslarında hazırlanmış İngilizce seviye tespit sınavları tam gerçeği yansıtmakta yeterli olamayabiliyorlar . Sadece gramer sorularından oluşmuş bir İngilizce seviye belirleme sınavı ,İngilizce seviyesini tam olarak belirleyemez sadece katılımcının gramer bilgisini ölçer. İngilizce 4 ayaklı bir dildir . Bu nedenle içinde reading,writing ve vocabulary konularının yer verilmediği bir sınav İngilizce seviye tespit sınavı olamaz. Gerçek seviye tespit sınavı denilmesinde ki kasıt budur . Böyle sağlam bir sınav sonucunda intermediate seviyesinde olan bir üds katılımcısı bu sınav için hazır demektir. Artık yapılacak olan bu seviyedeki katılımcıya  sınav için hazırlık dersleri verilebilir.


İngilizce seviyesi intermediate altı olanlara ne yapmalı ?

Bu durumda olup YDS sınavına katılmak isteyenlere YDS sınavı için verilebilecek en iyi tavsiye yds sınavına katılmak isteyenlerin genel İngilizce dersleri alarak seviyesini intermediate düzeyine çıkarmasıdır .Bununda 2 yolu vardır :

A – Zamanı olan bir katılımcı genel İngilizce kurslarına katılarak yada İngilizce özel ders alarak  YDS sınavına katılmak için İngilizce seviyesini yukarı çekebilir.

B – Zamanı olmayanlarınsa gerçek bir YDS hocasından özel  ders alarak kestirmeden YDS için hazır hale gelebilir . Bu durumda ki adayın gerçek bir sınav hocası bulması başarılması gereken yollardan başka biridir.. Çünkü  sınavda sorulan soruların tür ve karakterlerini gerçek  sınav  hocası bildiği için adayın kestirmeden sadece YDS için geçerli olan bilgileri vererek sınava hazırlayabilir.

Bakırköy de bulunan  Akademik Eğitim YDS hazırlık kursları sınavdaki format değişiminde göz önünde bulundurarak  hazırlık kursları programlarına devam etmekte.

Yds Sınavı Nedir


• YDS
 öncesi hazırlıklarla ilgili önemli olan bazı kaygılarımızı belirtmekte yarar buluyoruz . YDS hazırlık çalışmaları için alacağınız ders sayısı belirlendikten sonra alacağınız derslerin olabildiğince geniş bir süreye yayılmasının sizin için sayısız yararları olur.. YDS hazırlık’ta almanız gereken ders sayısı 50 olarak tespit edilmişse bu 50 dersi son günlere bırakarak kısa bir süre içinde alırsanız tüm sınav bilgileri üst üste geleceğinden verilen bilgilerin özümsemeniz çok zor olur . Bu nedenle pozitif  derslerin uzun zamana yayılmasında sayısız pozitif etkiler vardır. • YDS sınavı hazırlık sadece İngilizce bilgisine dayandırılarak yapılırsa sınavda başarılı olmanız tamamen rastlantılara kalır . Doğru YDS hazırlık hocasını bularak sınav teknikleri ve taktiklerinin öğrenilmesi en doğru harekettir.