yds sınavı nedirYDS SINAVI NEDİR SORUSUNUN AÇIKLANMASI

Yds Sınavı Nedir, Yds Sınavı Ne Değildir Yaklaşımı

1 –  Yds Sınavı Hazırlık ( Birebir  Özel  Yds Sınavı Hazırlık )
2 –  Yds Sınavı Hazırlık ( 4 Kişilik Gruplarla  Yds Sınavı Hazırlık )

 

 YDS SINAVI NEDİR

Yds sınavı nedir sorusunun yanıtı, Yds sınav sorularının arasında gizli. Bilgi sahibi olanlar bu sınavı inceleyerek  yds sınavı nedir sorusunun yanıtını verebilir. Yanıt şayet resmi açıdan ele alınırsa “yüzlerce binlerce tanım var. Gerçekte Yds sınavı nedir ?

 1- Bilgiye eklenecek diğer bilgilerle harmanlanarak sınav sırasında kullanılmaları başarı getirebilir.
2 -Intermediate düzeyinde bilgileri olmayan öğrencilerin  yds Sınav Hazırlık Kursunda önce Intermediate Seviyesine getirilmeleri lüzumludur..
3 -Bu seviyeye getirilen öğrenci sonraki aşamalarda yds Sınavı için hazırlanmaya başlanır. 4- Yds 2013 Sınavı’na Hazırlık’ta seviyesi sıfır olan öğrencilerimiz için bizim tarafımızdan hazırlanmış Özel Yds Sınavı Hazırlık programlarımız mevcuttur. İngilizce seviyesi çok düşük olan katılımcıların diğer yüksek seviyedeki öğrencilerden daha çok yds dersi alması istenmese de kaçınılmaz bir olgudur.
5 –Yds Sınavı kolaylıkla geçilebilecek bir sınav değildir. Yds Sınavı‘na hazırlanan öğrencilerin olabildiğince çok sayıda akademik kelimeler ezberlemeleri ve bunları ellerinden geldiğince kullanarak özümsemeleri gerekmektedir.
6- Yds Sınavı akademik bir sınav olmasına rağmen doğru şeyler yapıldığında geçilebilir. Yds sınavını geçmek olasıdır ama sınava hazırlanırken doğru hoca bulmak ve seçmek sınavı başarmada önem kazanır.
7- Yds Sınavı doğru ve kaliteli bir hoca bulduğunuzda sadece aşılması gereken basit bir engel haline gelir .
8 –Yds Sınav hazırlık aşamasında sizlere İngilizce öğretilmez zaten var olan bilgilerinize  yds Sınav sorularını çözebilme teknikleri katılır . Bu söylenenler bazı akılsızların anladığı gibi yeniden İngilizce öğretmek şeklinde düşünülmemeli . Yds Sınavı Sorularını çözecek kadar İngilizce bilgisine sahip değilseniz o zaman her şeye yeniden ,sıfırdan başlanarak yinede size bu sınav kazandırılır. Referanslar sayfasında yanlarında telefonları bulunan öğrencilerimize sorarak bilgi edinebilirsiniz.
9- Yds Sınav için geçme garantisi vermemizi yadırgayanlar var hemen hatırlatalım ki bu sınav bilgiden çok tekniğe vede son yapılan değişiklerle vocabulary ( kelime haznesi ) bilgisine dayalı bir sınavdır. Yds Sınavını başardığınızda göreceksiniz ki sınavı geçtiğiniz halde İngilizce bilginiz sınava girmeden önceki İngilizce düzeyi ile aynıdır İşte İngilizce değil yds Sınav geçme tekniğini öğretiyoruz dediğimiz şey bu.
10- Yds Sınav teknikleri + doğru ve kaliteli hoca + iyi çalışma = BAŞARI (2013 )

 


SONUÇ
:

1- YDS Sınavı çalışmadan başarılı olunacak bir sınav değildir.
2- YDS seviyeleri kötü olanların baş edilebilecekleri bir sınav değildir.
3- YDS’de 65 ve üstü puan alabilmek için yds için hazırlananların 4-5 ay tamamen bu hedefe kilitlenerek, yatarken uykularında , yolda yürürken akıllarında sürekli yaşatmaları gereken bir çalışmalar bütünüdür.
4- İyi bir İngilizce altyapısı almadan yds sınavı’na hazırlanılmaz . Yds  hazırlık sürecinden önce sınava katılanın mutlaka ciddi bir İngilizce altyapı sahibi olması olmazsa olmazlardan biridir. Genel İngilizce kurslarında en azından pre-intermediate düzeyine ulaşmak , Yds ’ye yönelik çalışmaya başlamanın ön koşuludur.

5- Yds sadece gramer ile ilgili çalışmalar yapan çok büyük bir yanılgıya düşer . Yds sadece gramer çalışması yaparak yds nin diğer yan kollarını gözardı ederek kazanılabilecek bir sınav değildir.
6- Yds sınavı’na hazırlık son derece ciddiye alınması ve alınan kararların titizlikle uygulanması gereken bir süreçtir.
7- Önemli bir kelime haznesine ve okuduğunu anlama kapasitesine sahip olmadan İngilizce yds Sınavında başarı beklenmez..
8- Yeterli miktarda bir test tekniği mantığına sahip olunmadan yds sınavına katılmak hayal kırıklığından başaka bir şey getirmez. 
9- Yeterli sayıda soru / test çözmeden, sadece kelime ezberleyerek ve sadece çıkmış Sınav soruları çözülerek sınavda başarılı olmak şansın ötesinde bir olgudur.
10- İyi İngilizce bilmek de yds Sınavında başarılı olmak için yeterli değildir . Kesinlikle akademik seviyede İngilizce bilgisi ve kelime bilgisi sahibi olmak bu sınavda başarıya ulaşmanın en güvenilir yollarından biridir..

 

Yds Sınavı Nedir

 
Yds sınavına dair yazılması gereken o kadar çok şey var ki nereden başlanması gerektiğine karar vermek çok zor .. Yds sınavı üniversiteden mezun olan ve mezun oldukları branşlarda master yada doktora yapmak ,üniversitede öğretim görevlisi olmak için vede son zamanlarda konulan yeni bir kuralla ” tus ” yada ” dus ” sınavlararına katılmak isteyen hekimlere uygulanan bir sınavdır. Yds sınavının bu tanımı yasal bir tanım olmamakla birlikte
açık ve net bir biçimde ifade edilmiştir .

 Yds sınavına Nasıl Hazırlanmalı : Yds sınavı hazırlıklarına başlayan müstakbel üds katılımcısının İngilizce bilgisinin en az intermediate seviyesinde olması bu sınavda atılması gereken birkaç adımdan sadece birisidir.. Intermediate seviyesi derken gerçek bir intermediate seviyesinden bahsedildiği anlaşılmıştır. Zira internet ortamında yada İngilizce kurslarında hazırlanmış İngilizce seviye tespit sınavları tam gerçeği yansıtmakta yeterli olamayabiliyorlar . Sadece gramer sorularından oluşmuş bir İngilizce seviye belirleme sınavı ,İngilizce seviyesini tam olarak belirleyemez sadece katılımcının gramer bilgisini ölçer. İngilizce 4 ayaklı bir dildir . Bu nedenle içinde reading,writing ve vocabulary konularının yer verilmediği bir sınav İngilizce seviye tespit sınavı olamaz. Gerçek seviye tespit sınavı denilmesinde ki kasıt budur . Böyle sağlam bir sınav sonucunda intermediate seviyesinde olan bir üds katılımcısı yds sınavı için hazır demektir. Artık yapılacak olan bu seviyedeki yds katılımcısına yds sınavı için hazırlık dersleri verilebilir.


İngilizce seviyesi intermediate altı olanlara ne yapmalı ?

Bu durumda olup yds sınavı’na katılmak isteyenlere yds sınavı için verilebilecek en iyi tavsiye yds sınavına katılmak isteyenlerin genel İngilizce dersleri alarak seviyesini intermediate düzeyine çıkarmasıdır .Bununda 2 yolu vardır :

A – Zamanı olan bir yds katılımcısı genel İngilizce kurslarına katılarak yada İngilizce özel ders alarak yds sınavı’na katılmak için İngilizce seviyesini yukarı çekebilir.

B – Zamanı olmayanlarınsa gerçek bir yds hocasından özel yds dersi alarak kestirmeden yds sınavı için hazır hale gelebilir . Bu durumda ki adayın gerçek bir yds hocası bulması başarılması gereken yollardan başka biridir.. Çünkü yds sınavında sorulan soruların tür ve karakterlerini gerçek yds hocası bildiği için yds adayını kestirmeden sadece yds için geçerli olan bilgileri vererek yds sınavı’na hazırlayabilir.

Bakırköy de bulunan Yds Akademik Eğitim yds hazırlık kursları sınavdaki format değişiminde göz önünde bulundurarak yds hazırlık kursları programlarına devam etmekte.

Yds Sınavı Nedir


• Y
ds sınavı öncesi hazırlıklarla ilgili önemli olan bazı kaygılarımızı belirtmekte yarar buluyoruz . Yds sınavı hazırlık çalışmaları için alacağınız ders sayısı belirlendikten sonra alacağınız yds derslerinin olabildiğince geniş bir süreye yayılmasının sizin için sayısız yararları olur.. Yds sınavı hazırlık’ta almanız gereken ders sayısı 50 olarak tespit edilmişse bu 50 dersi son günlere bırakarak kısa bir süre içinde alırsanız tüm sınav bilgileri üst üste geleceğinden verilen bilgilerin özümsemeniz çok zor olur . Bu nedenle pozitif  yds derslerinin uzun zamana yayılmasında sayısız pozitif etkiler vardır. • Yds sınavı hazırlık sadece ingilizce bilgisine dayandırılarak yapılırsa yds sınavında başarılı olmanız tamamen rastlantılara kalır . Doğru yds hocasını bularak yds sınav teknikleri ve taktiklerinin öğrenilmesi en doğru harekettir.