YDS KURSU PROGRAMI (ÖZEL) İSTANBUL / BAKIRKÖY

Yds Kursu Programı İçeriği

1 –  Yds Kursu ( Birebir – Teketek – Özel Yds Kursu )
1 –  Yds Kursu ( 4 kişilik Grup ) – Özel Yds Kursu )

Yds Kursu1 – Yds Kursu ( Birebir – Teke tek – Özel Yds Kursu ):   Yds kursu ile ilgili yapılan çalışmalar sırasında Yds kursu verilen merkezdeki Yds kursu platformunda düzenlenen Yds kursu seminerlerinde ki Yds kursu sürecinde, teke tek verilen özel YDS kursu kapsamında ve tüm dünyada yapılan uluslar arası araştırmaların bire bir YDS kursu almanın, toplu YDS kurslarında yapılan YDS kursuna oranla, öğrenci için çok daha yararlı, güçlü bir etkileyici, sonuç aldırıcı ve öğrenci odaklı olduğu kanıtlanmış ve YDS sonuçları üstündeki olumlu, verimli ve doyurucu etkisi tartışılmayacak bir biçimde kabul edilmiş olan ayrıca YDS sınavına hazırlanan öğrencinin tüm sorunlarını çözen, kelime haznesi konusunda hazırlanan özel alıştırmalarla öğrenciye katkı sağlayarak onun bu tarafının güçlenmesine yardım eden, içerdiği YDS çözüm teknikleri hakkındaki bilgilerle öğrencinin sınavda soruları daha hızlı yanıtlamasına ve başarılı olmasına katkı sağlayan YDS kursu programlarının da uygulanması ile daha faydalı olduğu açık ve net bir şekilde tespit edilmiştir.

YDS kursu statüsünde giren  YDS kursu niteliğinde ki birebir özel YDS kurs programları, iptal edilen üds ve kpds sınavlarının yerine ösym tarafından konulan yeni YDS için bireysel olarak hoca öğrenci şeklinde uygulandığı gibi   seviyeleri eşit yada olabildiğince denk olan adayların  oluşturduğu 4 kişilik grup kurslarımızda da uygulanır.

2 – Yds Kursu ( 4 kişilik Grup Özel Yds Kursu ) :  YDS kursu temel birimlerindeki  Yds kursu kampüslerimizde hizmet veren YDS kursu etkinliklerindeki Yds kursu uygulamalarında, kalabalık gruplarla gerçekleştirilen YDS kurs programlarından kötü sonuçlar elde edilmeye başlanınca ve bu durum toplum içinde eleştiri konusu olarak kalabalık gruplarla yapılan toplu YDS kurslarına olan istek gittikçe azalmaya başladı. Haklı nedenlere dayanan bu eleştiriler üzerine, kaliteyi ve alınan olumlu sonuçların oranını arttırmak amacı ile toplu yapılan YDS kurslarında grubu oluşturan öğrenci sayısı indirildi. Böylece az sayıda öğrenciden  mesela 4 öğrenciden kurulu,  daha iyi olanaklara sahip olan,  öğreticiliği tartışılmayan, içeriğinde bulunan bilgilerle toplu YDS kurslarına  katılan öğrencilerin her birine birebir ulaşabilen , onların YDS sınavında  çok büyük bir öneme sahip olan akademik kelimeler haznesini alınan önlemlerle geliştiren ve kelime sayısını arttıran kaliteli ve yüksek niteliklere sahip olan YDS kurs programlarının uygulandığı  gruplarla kurs yapmak yaygınlaştı.

Yds kursu departmanlarında hazırlanan ve YDS kursu kategorisinde ki YDS  kursu etkinliklerinde uygulanan, YDS kursu içeriğinde,  dört kişiden oluşan gruplarla yapılan kursların aday sayısının 4 kişiyle sınırlandırılmasının amacı grup kurslarına özel YDS kursu niteliği kazandırmak ve özel YDS kursu  kalitesinde eğitim uygulayabilmek içindir. Bu şekilde aynı birebir özel YDS kurslarında olduğu gibi grubu oluşturan adaylar istediği şekilde soru sorma ve anlamadıklarını arzu ettiği gibi öğrenebilme olanağına sahip olmaktadır.

NEDEN BİZ

♦  Yds kursu ile ilgili organizasyonlarda düzenlenen YDS kursu bünyesinde,  YDS kurs programlarının uygulanmaları aşamasında , kurslar gerek özel kurs olarak gerekse grup şeklinde gerçekleştirilen eğitimlerde , deneyimli , konusunda uzman gerçek YDS sınav hocaları görev yapar.
YDS kurs programları başlamadan önce adaylara yapılan seviye tespit sınavları bizzat kendimiz tarafından oluşturulmuş testlerle yapılır.  Bu seviye belirleme sınavlarının soruları arasında sadece gramer değil aynı zamanda vocabulary ( Kelime haznesi ) , reading ( Okuma ) parçaları ile ilgili sorularda yer alır . Bu şekilde  Yds kursu konusunda tertiplenen  seminerlerde YDS kursu içeriğinde, kursa katılan adayların sadece gramer bilgilerini değil  birde kelime bilgileri ve okuduğunu kavrama yetileri de belirlenir.

♦ YDS sınavında yüksek not almayı ne belirler diye bir soru akla geldiğinde bu sorunun cevabı ” Olabildiğince çok akademik seviyede kelime bilmek ” şeklinde verilebilir. Kelime ezberlemek olayı öğrencinin kendisine bırakıldığında nedense öğrenciler bu konunun üzerinde pek durmazlar vede aldırış etmeyerek boşlar.  Bunu bildiğimiz için  Yds kursu ile ilgili düzenlemelerde tertip edilen YDS kursu öğretilerinde, adaylara akademik kelimelerle ilgili özel çalışmalar verilerek bu çalışmalar yakından izlenir.
♦Belirli aralıklarla  adaylara kelime testleri yapılır . Bu testler  kurs programlarının olmadığı gün ve saatlerde yapılarak adayların ders kaybetmeleri önlenir .  Ayrıca   Yds kursu çalışmalarında eğitim amaçlı yapılan organizasyonlarda ki YDS kursu etkinliklerinde,  kurs  katılımcıları bu uygulama ve yöntemle kelime çalışmaya teşvik edilir.

Yds KursuADAY ÖĞRENCİLERE ÖNERİLER

  • YDS sınavında  özellikle yüksek not almayı amaçlayan ve buna zorunlu olan  aday öğrencilere, kesinlikle bire bir özel YDS kursu almaları önerilir. Zira, sınavda  yüksek skor elde etmenin yolu sınavda sorulan sorularda mevcut olan ayrıntıları öğrenmekte yatar. Bu ayrıntıları öğrenmenin yolu da özel kursla mümkün olur. Zira, anlaşılmadık yerleri sormak ve anlamak için  zamana ihtiyaç vardır ve bu zaman da kesinlikle özel kurs da bulanabilir. Kalabalık gruplarla yapılan kursta bu imkanı bulmak imkansız denecek derecede zordur. Bulunmaz.
  • Ayrıca özel kurs için pahalı düşüncesi de çok yanlış bir yargıdır. Çünkü, kalabalık gruplarla yapılan kursların süresi, YDS özel kursla yapılan eğitime oranla 3 kat daha fazladır. Sonuçta, uzun zaman süren kalabalık gruplara ödenen ile kısa süren özel kursa ödenen arasında, hesaplandığında pek bir fark yoktur.