YDS HAZIRLIK KURSU PROGRAMI 

Yds Hazırlık Kursu Programı İçeriği

1 –  Yds Hazırlık Kursu ( Birebir – Özel Yds Hazırlık Kursu )
2 –  Yds Hazırlık Kursu ( 4 kişilik Grup Yds Hazırlık Kursu )


Yds Hazırlık Kursu.1 – YDS HAZIRLIK KURSU ( BİREBİR ÖZEL YDS HAZIRLIK KURSU ):
YDS hazırlık kursu
verilen ana merkezdeki YDS hazırlık kursu için ayarlanan organizasyonlarda kurulmuş YDS hazırlık kursu eğitim departmanındaki  YDS hazırlık kursu bölümlerimizde, birebir olarak uygulamaya konan özel YDS hazırlık kursu kapsamında, YDS   için sonuçlar üzerindeki olumlu, yapıcı  ve verimli etkisi , öğrencinin çalışma temposunda ve derslere çalışmasında sağladığı ciddiyet, mutlak başarı sloganı ile öğrenciyi itmesi ve çalışmaya zorlaması konusundaki başarısı tartışılmaz olan birebir özel YDS hazırlık kursu  programlarının  uygulandığı YDS hazırlık kursuna  özel kurs almak amacı ile baş vuran ve kayıt olan öğrenci normal olarak olarak , YDS hazırlık kursu programının yapılacağı gün ve saatleri belirleme ayrıcalığı ve önceliği kazanır. Bundan amaç, YDS hazırlık kursuna katılan aday öğrencinin bu katılımdan ötürü hayatında meydana gelebilecek ve onu zor durumlara sokacak olan aksaklıkları önlemek içindir.

Bu şekilde,  YDS hazırlık kursu departmanlarında ki YDS hazırlık kursu seansların da mevcut YDS hazırlık kursu eğitim etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen, YDS hazırlık kursu  organizasyonlarında kursa katılan öğrenci hem ihtiyacı olan  eğitimi alacak hemde normal yaşamına devam edecek. Tüm aşamalar geçildikten sonra, aday öğrenciye kaç ders içeren bir  YDS hazırlık kursu programı uygulanması gerektiği kararlaştırılır. Ders sayısı konusunda, aday öğrencinin seviyesi ve sınavda almak istediği puan göz önüne alınarak, uzmanlar kurulu karar verir ve ” kişiye özgü birebir özel YDS hazırlık kurs programı devreye girer.

2 – YDS HAZIRLIK KURSU ( 4 Kişilik Grup YDS HAZIRLIK KURSU ):  YDS hazırlık kursu kampüslerimizde ki YDS hazırlık kursu ana bölümlerinde düzenlenen ve  YDS hazırlık kursu etkinliklerinde yer verilen  vede  mini gruplar için  toplu olarak uygulamaya konan  YDS hazırlık kursu  hakkında ki seminerlerde,  YDS bölümünde grup şeklinde toplu olarak verilen YDS hazırlık kurslarında, sayı arttıkça kalitenin düştüğü, sonuçlar üzerindeki olumsuz  etkisi ve  öğrenci de yarattığı güvensizlik nedeni ile toplu kursların yapıldığı gruplarda ki öğrenci sayısında bir azaltmaya gidildi ve gruplar bilerek ve bilimsel amaçlar uğruna 4 kişiden oluşturuldu.

Bunun nedeni, YDS hazırlık kursu merkezimizde ki YDS hazırlık kursu bünyesinde bulunan YDS hazırlık kursu eğitim bölümlerimizin özel düzenlemeleri içinde bulunan  YDS hazırlık kursu için yapılan organizasyonlarda,  grupların sayısı azaldıkça ve öğrenciye içerdiği verilerin olumlu bir biçimde yansıtılması sonucu onlara YDS konusunda güven aşılayan,  her satırında öğrenciye yarar sağlayan bilgiler içeren, YDS sınavında mevcut soruların tümünün yanıtlanma tekniklerini anlatan, öğrenciye sağladığı katkılarla onların moral kondisyonunu yükselten YDS hazırlık kurs programlarının  uygulanması ile verilen kursun kalitesi artar. Bu bilimsel bir gerçektir ve tamamen maddi sorunlardan arındırılmış bir düşünce tarzıdır.

YDS hazırlık kursu dershanelerinde tertiplenen YDS hazırlık kursu forumlarındaki YDS hazırlık kursu ile ilgili eğitim platformunda, küçük sayıca az gruplar için  toplu olarak uygulamaya sokulan  YDS hazırlık kursu düzenlemelerinde,  4 kişi ile yapılan grup kurslarında, öğrenci rahatlıkla anlamadığı bir durumla karşı karşıya kaldığında hocaya soru sorabilir ve de yanıtta alabilir. 4 kişilik YDS hazırlık kursu  gruplarında bu imkan öğrenci için mevcuttur. Oysa, 4 kişiyi aşan gruplarda öğrencinin böyle bir ortam bulabilmesi imkansız denecek derecede zordur. Ayrıca, bu 4 kişilik gruplarda kalabalık gruplarda mevcut olmayan ayrı bir imkan daha vardır öğrenciler için. Sayı az olduğu için, eğitmen gruptaki her bir öğrenci ile teker, teker ilgilenebilir ve rahatlıkla birebir iletişim kurabilir:

Tüm bu olumluluklar yan, yana gelince YDS hazırlık kursunda verilen ve yapılan YDS hazırlık kursunun da kalitesi artar ve bu kalite artışı olumlu sonuçlar alınmasına neden olur.

 NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ

  • YDS sınavında başarılı olmanın ilk koşullarından biridir çok sayıda olabildiğince çok akademik kelime bilmek. Bu nedenle,  YDS hazırlık kursu organizasyonlarında  tertip  edilen YDS hazırlık kurs programına katılan aday öğrencilere, özel olarak hazırlanmış akademik kelimeler ile ilgili alıştırmalar verilir ve bu alıştırmaların tamamen tam ve eksiksiz yapılmaları öğrenciden istenir. Bu alıştırmaların öğrenciler tarafından yapılması aşamasında, öğrenciler çok yakın bir takibe alınır ve onlar üzerinde adeta çalışmaya teşvik edici bir baskı oluşturulur. Çalışmayanlar hemen ikaz edilmek sureti ile , çalışmaları için gereken önlemler alınır.
  • YDS hazırlık kursu ana kampüslerindeki  YDS hazırlık kursu ders programlarında birebir veya toplu olarak uygulamaya konan özel YDS hazırlık kursu ile ilgili eğitim faaliyetlerinde,  her kurumda öğrencilerin şikayet ettiği onları huzursuz eden ve kursa odaklanmalarını bozan ve zorlaştıran  ”  SENET ”  imzalama uygulaması bizde yoktur. Öğrenci, kendi olanakları düzeyinde istediği aralıklarla ödemelerini taksitle yapar.
  • YDS hazırlık kursu programlarında yer verilen ve YDS hazırlık kursu ile bağlantılı bir tarzda geliştirilen  hem birebir hemde toplu olarak uygulamaya konan özel YDS hazırlık kursu için düzenlenen öğretilerde, YDS hazırlık kursu programının uygulama aşamasında ve tüm evrelerinde öğrenciye, YDS sınav bilgileri beraberinde sınavın çözüm tekniklerini içeren ve soruların nasıl çözüleceğini anlatan” sınav çözüm teknikleri ve taktikleri yds  kursu ” da verilir.
  • YDS hazırlık kursu platformunda tesis edilen YDS hazırlık kursu departmanında ki YDS hazırlık kursu programında görev alan ve kurs veren  eğitmenler konularında çok deneyimli, yıllardır kurs veren uzmanlık seviyesine ulaşmış hocalardır.


ÖĞRENCİLERE ÖNERİLER

  • YDS hazırlık kursuna katılan tüm öğrencilere özellikle yüksek bir not zorunda olanlara birebir  özel  YDS hazırlık kursu almaları önerilir. Zira, yüksek skor elde edebilmek için, sınavda bazı  ayrıntılara girmek ve bu ayrıntıları bilmek gereklidir. Bu gibi özel bilgi ve beceri isteyen durumlarda ancak özel kurslarla  çözülür.
  • Her ne kadar özel YDS hazırlık  kursu almanın pahalı olduğu söylense de bu kesinlikle gerçek değildir. Zira, kalabalık gruplar ile alınan kurslar uzun sürer ve uzun süre ödeme yapmak zorunda kalınır. Oysa, kalabalık gruplarla yapılan eğitim süreci, birebir özel kurs olarak işlendiğinde kurs işleme süresi 1 / 3 oranında kısalır ve daha kısa süre ödeme yapılması gerekir ki buda dönem sonu olarak hesaplandığında aşağı yukarı aynı miktara eş değerdir.