Yds DersiYds Eğitim Sayfası GEREKLİ VE YETERLİ Mİ ?

Yds Eğitim Sayfası Hakkında Bilgi

1 – Yds Eğitim Sayfası   ( Birebir Özel Yds Dersi )
2 – Yds Eğitim Sayfası  (4 Kişiden Oluşturulan Gruplara Yds Dersi )

1 –  Yds Eğitim Sayfası ( BİREBİR ÖZEL YDS EĞİTİMİ ):  Yds Eğitim Sayfası için yapılan eğitimlerde  Yds Eğitim Sayfası sahasındaki YDS eğitimi uygulanan merkezimizde kurulan ve Yds Eğitim Sayfası platformunda hazırlanan YDS  etkinlikleri kapsamında, YDS  eğitimi  olarak gerçekleştirilen YDS kategorisinde, kesin sonuç almak hedefi ile YDS  konusunda birebir yapılan özel  YDS  uygulamalarında , taşıdığı özelliklerle ve içeriğinde bulunan özel YDS eğitimi  alacak kişiye uygulanacak kişiye özel ve özgü  YDS sınav teknikleri ve taktikleri ile yoğrulmuş ve öğrencinin YDS sınav sonuçlarını olumlu bir biçimde direk olarak etkileyecek, benzerlerinden çok daha değişik ve farklı özellikleri nedeni ile öğrencide kısa bir sürede çok büyük gelişmeler yaratacak özelliklere sahip olan bu  Yds Eğitim Sayfası programını birebir olarak özel  YDS  eğitimi  almak isteyen öğrenciye, YDS derslerinin işleneceği zamanı belirleme önceliği tanınır.  Yds Eğitim Sayfası platformunda yapılan YDS  seminerlerinde öğrencinin almak istediği nota ve bilgisine bağlı olarak kaç derslik bir Yds Eğitim Sayfası  programının  uygulanması gerektiğine karar verildikten sonra, öğrenciye ” kişiye özel ve özgü YDS  Eğitim Sayfası programı ” uygulaması başlatılır.

2 – Yds Eğitim Sayfası ( 4 Kişiden oluşturulan gruplarla YDS EĞİTİMİ ) :
 YDS  eğitim sayfası ile ilgili olarak  Yds Eğitim Sayfası  ana ünitelerinde yer verilen ve YDS departmanlarında gerçekleştirilen, YDS panellerindeki  YDS  eğitimi için verilen öğretimlerde,  toplu YDS  eğitimi almayı seçen öğrenciler için uygulanmakta olan  YDS  eğitim  sürecinde öğrenciler, yararları tartışma konusu olan kalabalık gruplarla yapılan Yds Eğitim Sayfası  programlarına katılmak istemeyen ama yinede düzenli, güvenilir, kaliteli ve nitelikli YDS eğitimlerinin verildiği ama fiyat açısından  uygun olan, derslerin işlenişi sürecinde onlara içeriklerinde yer verilen bilgilerle ve sistemlerle yararlı olabilecek Yds Eğitim Sayfası programlarının  uygulandığı  toplu YDS eğitimlerine katılmak ve amaçlarına birebir uyan dersler almak istediklerinde bu durum  kendileri açısından çok yararlı olur.

YDS alanında Yds Eğitim Sayfası  kampüslerinde mevcut Yds Eğitim Sayfası seanslarında ki  Yds Eğitim Sayfası bölümlerinde, toplu YDS dersi almanın daha yararlı olduğuna inananlar için tatbik edilen YDS  eğitimi  hakkında ki öğretilerde bu öğrenciler  seviyeleri bir birine  çok yakın seçilen 4 öğrenciden oluşturulan gruplarda yer alarak, birebir özel YDS  eğitimi  nitelik ve özelliklerini taşıyan bir  Yds Eğitim Sayfası programı ile ders alarak da  sınavda başarılı olabilirler. Grupların 4 kişi gibi  bu  eğitimler için  en ideal grup sayısı olması size bu olanağı getirir. İstenilen kalite ve özelliklerde  YDS  eğitimi alınır.

YDS EĞİTİMİ GEREKLİ VE YETERLİ Mİ ?

YDS, denilince ülkede akla gelen ilk şey eğitim açısından bilinen sınavın YDS si değil. Çok ilginç bir benzetme olmuş. Bu kelime  aynı zamanda ülkede yapılan bir bot markası. Zaman, zaman yazılan yazılar için bir resim arandığında, eğitim ile ilgili olan bu kelimeden   önce, bot markası olan YDS nin logo ve resimleri insanın karşısına çıkıyor. Bu nedenle de yazılar için doğru dürüst bir resim bulunması güç oluyor. Neyse, biz bilinen kelimemiz ile ilgili yazımıza dönelim.

Bu ülkede bu tür bir sınav gerçekten gerekli mi acaba ? Bir  inceleyelim. YDS sınavı devletin yaptığı bir takım tasarruflarda geçerli olan ve işe yarayan bir sınav. Mesela, üniversite bitiren ve üniversitede araştırma görevlisi olmak ve akademik kariyer yapmak isteyenlerin, devlet kadrolarında yer alan ve terfi ederek maaşına zam almak isteyenlerin yada devlete iş için baş vuranların devlet kademelerinde YDS sınavından aldığı not ile iyi bir yer kapmaya çalışanların girdiği, uğraştığı ve sadece İngilizce bir metni okuduğunda  anlayabilen insanları oluşturan bir sınav.

Kaliteli insan kaynaklarının oluşması açısından İngilizce  bilen insanların yetiştirilmek istenmesi anlaşılabilir bir olguda, YDS  sınavı bu işi çözer mi ve yeterli mi  işte bu tartışılır. YDS sınavını   kazanarak araştırma görevlisi  olmuş ve kademeleri aşarak doçentliğe kadar ilk kazandığı  puanlar ile gelen bir doçent düşünelim. Şimdi bu doçent mesleği ile tüm yazıları okur anlar ve hatta Türkçeye de çevirir. Bu doçent alanı ile ilgili olarak yurt dışına bir toplantıya veya bir seminere konuşmacı yada dinleyici olarak davet edilse olabilecekleri düşünebiliyor musunuz ? Dinleyici olarak davet edilse diyelim ki kulaklıkları takarak tercüman aracılığı ile yapılan  konuşmayı dinledi ve anladı ama anlatılanlar ile yada kendi alanı ile kafasında var olan bir şüpheyi aydınlatmak için konuşmacıya bir soru sormak isterse ne yapacak. Çünkü o, sadece YDS sınavını kazanarak  oralara geldi. YDS sınavında  konuşma yok. Şayet o vakte kadar kendi çabaları ile YDS dersi alarak böyle bir gelişim yaşamadı ise, soruyu nasıl soracak.

Şayet kendi alanı ile ilgili olarak bir akademik yazı yazmak istese yazabilecek mi acaba ? Çünkü, bu  sınavda yazma da yok. Duyar gibiyim. İnternette bir sürü program var bu tür yazıları kontrol eden ve düzelten. Siz o düzeltilen yazıları hiç gördünüz mü ? Sizin yazınızı düzelttikten sonra, orada yazılan yazı sizin olmaktan çıkar ve o yazıyı okuyarak anlayamazsınız. Bu nedenle  YDS  sınavı gerekli mi diye yazıya başladık.

Görüldüğü kadarı ile, YDS sınavı tek başına pek geçerli değil. işe yarıyor ama tam olarak değil. Bu nedenle Türkiye ye özgü, bizim koşullarımıza ve kültürümüze uygun IELTS gibi benzer bir sınav gerek.