Yds Dersinin Amacı YDS DERSİNİN AMACI NEDİR

Yds Dersinin Amacı Ne Olmalı

1 – Yds Dersi ( Birebir Özel Yds Dersi )
2 – Yds Dersi (4 Kişi ile Yds Dersi )

YDS dersinin amacı başarı kazanmaksa, YDS dersinin amacına eşlik edecek biçimde çalışmak ve YDS dersinin amacına uygun olarak hazırlanmak YDS sınavına gireceklerin en önemli sorumluluklarındandır.

1 – Yds Dersi ( Birebir Özel Yds Dersi ): YDS dersinin amacı, YDS de başarı kazanmak olan öğrencinin  YDS dersi departmanında YDS dersi etkinliklerinde farklı yöntemlerle birebir olarak özel  YDS dersi ile ilgili yapılan uygulamalar kapsamında, YDS dersinin amacı olan başarı için,  içeriğinde ki bilgilerle öğrenciyi çalışmaya özendiren ve kısa bir zamanda derslere odaklanmasını sağlayarak daha sıkı çalışmasına yardım eden, YDS sorularının tüm özelliklerini ve nasıl çözülmesi gerektiğini anlatan bilgileri ile YDS öncesinde öğrencinin moralinin yükselmesine ve kendine olan güveninin artmasına yol açan, YDS  sınavında en çok işe yarayan bir bilgi olan akademik kelimelerle ilgili özel çalışmalar vererek öğrencinin özellikle okuma parçalarını çözmesine büyük oranda katkı sağlayan YDS programlarının uzman ve akademik kariyeri olan eğitmenler tarafından uygulanması sonucu, birebir özel YDS dersi alan öğrencinin YDS sınavında başarısız olmasını imkansız bir hale getirmekte ve YDS dersinin amacı olumlu bir biçimde oluşmaktadır.

2 – Yds Dersi (4 Kişi ile Yds Dersi ): YDS dersinin amacı ile doğru orantılı bir tarzda YDS dersi seminerleri kapsamında eğitim veren  YDS dersi bağlamında   düzenlenen YDS dersi ile ilgili yapılan toplu uygulamalar sürecinde YDS dersinin amacı, 4 öğrenciden kurularak daha başlar başlamaz grup YDS derslerinde öğrenciye sağlanan bu fayda aynı zamanda her açıdan öğrenciyi düşünen ve onlara YDS öncesi başarılı olabilmeleri için en büyük katkıyı  sağlayan, toplu ders almalarına rağmen öğrencilere teke, tek ulaşabilme özelliği olduğu için onları birebir özel YDS dersi alırmış gibi etkileyen, soruların çözümü hakkında verilen özel verilerle ve yapılan açıklamalarla öğrencinin YDS öncesinde moralinde iyileştirmeler yapan programların uygulanması  sağlamaktır. Bu destek birleşince ortaya harika sonuçların alındığı iyi bir eğitim çıkar ve YDS dersinin amacı gerçekleşir.  Bu eğitimden yararlanmak ve YDS sınavında başarılı olmak isteyen öğrencileri aramızda görmekten mutlu oluruz.

YDS DERSİNİN AMACI NEDİR

Yds dersinin amacı,üniversite bitirmiş  ve konusunda mezun olarak çalışmaya başlamış olan kişilerin kendi konularında ihtiyacı olan yeni bilgileri elde etmek ve mesleği yada kariyeri ile ilgili olan gelişmeleri  izlemek amacı ile YDS sınavı gerektiğinde kullanılabilmesi açısından gerekli olan bir sınavdır. YDS sınavının varlığı yeterli mi değil mi sürekli tartışma konusudur. YDS sınavında başarılı olanların sadece kendi alanlarında ki gelişmeleri takip etmek için okumak zorunda kalacakları makaleleri okumaları ve çözmeleri mümkün olabilir. Ama akademik kariyer açısından yeterli olmadığı kanaatini taşıyorum. Akademik kariyer sahibi bir öğretim görevlisinin kendi alanında yapılan bir seminere katıldığını ve anlatılanları kulaklıktan çeviri olarak dinlediğini düşünün ki bu oldukça garip bir durum oluşturacağı  gibi, seminerle ilgili ayağa kalkıp tek bir soru bile soramaması , sorsa bile verilen yanıtı anlamaması normal mi ? Zira,  YDS sınavını vermek için gerekenler yapılırsa yani iyi çalışılırsa ve İngilizce kullanabilecek şekilde öğrenilirse bu sınavı  vermek için çalışmak  dil açısından kendisini çok olmasa da geliştireceği için çalışan açısından yararlıdır. YDS sınavını başarmak için sınav öncesi yapılan çalışmalar gerçekse ve kalıcı ise sınavdan sonra  sınavı verenlerin mesleki kariyer yada bilgilerini geliştirmek açısından okumaları gereken makaleleri okumaları, okuduklarını anlamaları ve kendilerini geliştirmeleri gerçekleşir.

YDS dersinin amacı,yukarıda anlatılanların dışında çalıştığı işte daha yukarı kademelere taşınmak daha rahat terfi etmek ve geliri geliştirmek yada arttırmak içinde olabilir. Bu gün bir çok kurum  YDS  sınavında başarılı olmuş çalışanına diğer elemanlarından daha yüksek ücret ödeyebiliyor ve daha geniş sosyal imkanlar sağlıyor.Bazı kurumlar, sınavda başarı sağlayan mensuplarının maaşlarına %80 oranlarında zamlar yapıyor yada yapılan iş teknik açıdan İngilizce ile ilgili ise  YDS sınavının sonuçlarını  işte kalıcı olmanın nedeni sayabiliyor ki bu işinden olmamak için insanlar açısından önemli bir kıstas.

YDS dersinin  amacı,kurumların çalışan elemanlarında aradığı bir kalite sembolü olarak kullanılma amacını da taşıyabiliyor. Bu gün benim en kötü çalışanım bile yabancı dil biliyor, elemanlarımız diğer tüm kurum elemanlarından daha kaliteli şeklinde bir övünme aracı da oluyor. Bu nedenle  bu sınavın amacının, kurumlar tarafından nasıl algılandığını bilmek gerek. Eğer kurumların sınavda başarı sağlamış bir çalışanına hangi gözle baktığı bilinirse, bu  sınav için hazırlık yapanların çalışma tempo ve başarılı olmak için kararlılıkları da o oranda artar.