Yds Dersinde İngilizce ZamanlarYDS DERSİNDE İNGİLİZCE ZAMANLARIN ROLÜ

Yds Dersinde İngilizce Zamanların Etkisi

YDS dersinde İngilizce zamanları, çok çalışarak anlamak sınava hazırlanan öğrenciye sınav için çok büyük avantajlar sağlar. YDS dersinde İngilizce zamanlar konusunu çözmedikçe ve İngilizce zamanları iyice özümsemedikçe  YDS de başarılı  olmak çok zordur. Bir takım söylentilere aldırış etmeden aldanmadan İngilizce zamanları özellikle yüksek seviyede zamanlarla ilgili çalışmaları çok iyi yapmak ve anlamak ancak YDS sınavında   başarı getirir. Bazılarının söylediği YDS okuduğunu anlamaya dayalı bir sınav bu nedenle zamanlar pek önemli değil. Okuma parçalarını okuyarak anlamak ve yanıtları buna göre vermek önemli şeklinde ki söylentiler çok komik oluyor. Okuma parçalarında ki mevcut cümleleri okuyarak anlamak için YDS dersinde  İngilizce zamanları bilmek gerekir. O parçalarda  ki cümleler nasıl kuruluyor peki. Hepsinin kuruluşu ve yapısı  dil bilgisi kuralları içinde gerçekleşiyor. Kimi zamana uygun diğerleri başka yapı ve karakterde cümleler. YDS dersinde  İngilizce zamanları bilmeyen ve çalışmayan birinin Simple present tense olarak ifade edilmiş bir cümleyi nasıl anlayacağı gerçekten büyük bir sorun ve bunu söylemek eskilerin deyimi ile abesle iştigal etmek demek oluyor.

Gerçek bir YDS dersinde İngilizce zamanlar işin temelini oluşturur. İngilizce zamanları bilmeden akademik seviyede yazılan bir yazıyı okuyup anlamak veya yüksek seviyede sorulan dil bilgisi ile ilgili soruları yanıtlamak hemen, hemen imkansız denecek kadar zordur. Sınavda  sorulan soruların çoğunun yanıtı zamanları öğrenirken elde edilen bilgilerle mümkün olur. Bu bilgiler olamadıkça mesela cümle tamamlama sorularını mesela cloze test yada benzemeyen cümleyi bulma gibi soruları yanıtlamak imkansızdır. Bilinirse işler çok daha kolaylaşır.

İngilizce YDS de zamanlar yüksek seviyede öğrenilecek dil yapılarının ve cümle karakterlerinin temel taşıdır. YDS dersinde İngilizce Zamanları anlamadan ve bilmeden orta seviyeden örneğin bir üst seviye olan upper intemediate seviyesine geçilmez. Geçilse de yapılan eğitim yarım  yamalak olur. Elbette zamanlar sadece yeterli değildir diğer tüm yapı ve karakterdeki cümleler İngilizce zamanları bilen için çok daha kolay öğrenilecek şekle dönüşür. Bu tür cümle yapıları anlaşılmadıkça da okuma parçalarında  okunan bir cümleyi ifadeyi anlamak çok zorlaşır. Sınav sorularını özellikle eş anlamalı İngilizce cümleleri, okuma parçalarını anlamak ve çözmek ve de yanıtlamak imkansız hale gelir. Bu nedenle de derslerde  önce İngilizce zamanları çok iyi öğrenmek, sonra diğer yapılardaki cümle ve ifadeleri anlamak üzere çalışmalar yapmak gereklidir.