Yds Dersi Hakkında BilgiYDS DERSİ HAKKINDA BİLGİ KONUSU

Yds Dersi Hakkında Bilgi Aktarımı

1 – Yds Dersi ( Birebir Özel Yds Dersi )
2 – Yds Dersi (4 Kişi ile Yds Dersi )

1 – Yds Dersi ( Birebir Özel Yds Dersi ): YDS dersi hakkında bilgi  ve YDS dersinin verildiği merkezimizde YDS dersi hakkında bilgi verilen seminerlerde YDS dersi hakkında bilgi konusu arzu edenlere açık ve net bir şekilde anlatılır. Ayrıca,  YDS dersi platformunda gerçekleştirilen birebir özel YDS dersi kapsamında, öğrenci üzerindeki olumlu etkisi ile tüm dünyada tartışılmadan kabul edilen , inanılmaz bir şekilde YDS sonuçları üzerinde gözle görülür elle tutulur bir pozitif elektrik yaratan içeriğinde taşıdığı sinerji ile öğrenciyi yeniden kazanan, ona çalışma gücü veren,  daha sıkı ve yoğun bir çalışma temposuna sokan bireysel YDS dersi almak isteyenler için özel YDS dersi hakkında hazırlanmış ders  programına birebir özel YDS dersi almak amacı ile  katılan aday öğrencilere, programın öğrenci ile birlikte işleneceği  gün ve saatler konusunda bir öncelik tanınır.

2 – Yds Dersi (4 Kişi ile Yds Dersi ): YDS dersi hakkında bilgi için seminerlerde YDS dersi hakkında bilgi aktarırken kurumda ki  YDS dersi seminerleri bağlamında organize edilen ve uygulanan  YDS dersi programlarında öğrenciler, kalabalık toplu YDS derslerinden elde edilen olumsuz ve verimsiz sonuçları işittikçe ve duydukça daha çok yine ucuz olan ama daha iyi sonuçların alınabileceği sayıca az olan gruplara yöneldi.

YDS dersi etkinliklerinde faaliyet gösteren  YDS dersi hakkında bilgi ile ilgili süreçte , bu küçük gruplara YDS sınavının tümü hakkında özel ve genel bilgiler veren, soruların nasıl çözüleceğini öğrenciye anlatan, kelime dağarcığı zayıf olan öğrencinin bu açığını kapatan, kolay anlaşılan bilgileri ile öğrenciyi YDS öncesi hazırlık çalışmalarında rahatlatan ve onların moralini yükselten programların eşliğinde dersler verilerek öğrencilere YDS yi kazanma yolları açıldı.

 

YDS DERSİ HAKKINDA BİLGİ KONUSU

YDS dersi hakkında bilgi verilen öğrencilere YDS sınavının artık çağ atladığı söylendi. Eskiden yapılan akademik seviye sınavlarında var olan bazı soru tipleri bu gün yapılan yeni YDS sınavında  yok. Ayrıca eski sınavlara oranla bu yeni sınav çok daha zor ve giderek daha da zorlaşıyor. Bilinmesi gereken temel konuların daha ayrıntılarına giriliyor. Daha çok ince elenip sık dokunuyor konulara, bilinmesi gereken kelime sayıları artıyor ve şekilleniyor.

YDS dersi hakkında bilgi verilme asında bu bilginin verildiği YDS sınavına girmek isteyenlerin, daha çok çalışması daha çok kelime bilmesi gerekiyor artık. Bu arada dil  bildiğine inanan ve YDS sınavını rahatlıkla aşabileceğini sananlara, bu tür düşüncenin yanlış bir yaklaşım olduğunu hatırlatalım. YDS sınavı dil  bilmekle geçilecek daha doğrusu  kolay geçilecek bir sınav değildir.  Böyle düşünerek olaya yaklaşanlar çok pişman olur hatırlatmakta yarar var. İngilizce seviyeleri yüksek olanların yasal not sınırı olan 50-55 almaları akla yakın olsa da bu notu geçerek 60 yada üzeri not almak isteyenlerin kesinlikle işi bilen bir hocadan özel ders almalarında mutlak yarar var. Yalnız bu özel hoca seçiminde titiz ve seçici davranmakta yarar var. Sitemizde de var olan ve akademik  İngilizce konularında ders anlatan ve anlatım yapan hocalardan YDS dersi almak daha doğru bir yaklaşımdır. Zira, en azından ders verecek olan hocanın dersi anlattığı konusunda bir fikir sahibi olmakta videoların doyurucu bilgi sunduğu bir gerçektir.

Bu konuda yapılacak en doğru hareket ve yaklaşım, daha önce ders almış, başarılı olmuş birinden tavsiye ile sınav konusunda başarısını kanıtlamış bir hocadan ders almaktır.

YDS dersi hakkında bilgi bildirimleri sırasında sınava katılmak isteyenlereYDS  artık sadece bu şekilde ders almakla da çözülecek bir konu değildir ” şeklinde uyarılar yapıldı.. Kesinlikle ders alınsa, kursa gidilse bile bireysel ve kişisel çalışmalar  ister başarılı olmak için. Akademik seviyede makale, dergi ve kitap okumak gerekir. Okumakla da kalınmamalı, okuduğunuzu anlamaya ve özümsemeye çalışmanız gerekir. Sınavda  okuma parçalarında sorulan soruların yapısını ve özelliklerini hatırlayarak paragraf çözümlerine dikkat edilmeli ve paragrafta ana fikri ve ayrıntıları veren cümle yapılarının  nerede olduğuna kafa yorulmalıdır.