Yds Ders YöntemiYDS DERS YÖNTEMİ NEDİR

Yds Ders Yöntemi Var mı

1 – Yds Yöntemi ( Birebir Özel Yds Dersi )
2 – Yds Yöntemi (4 Kişiden Oluşturulan Gruplara Yds Dersi )

1 – Yds Yöntemi ( Birebir Özel Yds Dersi ) : YDS ders yöntemi ile yapılan çalışmalarda  YDS ders yöntemi hakkında ki YDS ders yöntemi konuşmalarında organize edilen YDS ders yöntemi ile ilgili eğitimlerde, öğrenciler için   birebir özel olarak YDS ders yöntemi ile organize edilen  YDS dersi kapsamında ,  öğrenciyi doğrudan sonuç almaya götüren, YDS  için tüm gerekli bilgi ve tekniklerin yüklü olduğu, öğrenciyi oluşturduğu olumlu hava ile YDS sınavına daha fazla ve daha ciddi çalışmasını sağlayan, kısa bir sürede öğrencinin seviyesinin yükselmesine ve ilerlemesine neden olan, öğrencinin sahip olduğu kelime haznesinde ki akademik kelimelerin çoğalmasını özel çalışmalarla sağlayan, hazırlık çalışmalarında öğrencinin tek dostu olan bire özel YDS ders yöntemi  programlarında yer alan öğrenciler, programların uygulama günlerini bizzat kendi belirler.

YDS ders yöntemi konusunda ki YDS ders yönteminin  uygulama aşamasında yapılan ve YDS ders yöntemi  isimli organizasyonda  uygulanan  YDS ders yöntemi programlarında kaç derslik bir programa tabi tutulacağı, öğrencinin YDS sınavına hazırlık anında ki seviyesine, bilgisine beceri ve algılama performansına göre belirlenir ve kesinlikle kişiye özel ve özgü bir YDS programı öğrenciye tüm özellik, ayrıntı, nitelikleri ile uygulanarak, özel YDS ders yöntemi ile sınava tam olarak hazır hale getirilir.

2 – Yds Yöntemi (4 Kişiden Oluşturulan Gruplara Yds Dersi ):  YDS ders yöntemi ile yapılan panellerde  organize edilen YDS ders yöntemi uygulamalarındaki YDS ders yöntemi etkinliklerinde çağdaş öğretim sisteminde çok kalabalık gruplarla yapılan YDS derslerine artık yer verilmediğinden, YDS ders yöntemi platformunda grup sayısını verilen öğretimde etkin olmak ve kalite sağlamak için 4 öğrenciye düşürerek küçük YDS grupları kurduk ve bu küçük gruplara birebir uyumlu tamamen öğrenciye yönelik, içerdiği her bilgi ve tekniği ile öğrenciye yardım edebilecek nitelik ve kapasiteye sahip olan, öğrencinin hazırlık aşamasında ders çalışırken karşılaştığı her hangi bir zorlukta ona kaynak görevi yapan, YDS hazırlığında ki öğrencinin YDS ders yöntemi seminerlerinde tüm ihtiyaçlarını giderebilecek özellikleri olan YDS ders programları uygulamaya başladık. Sonuçlar harika.

YDS DERS YÖNTEMİ NEDİR

YDS ders yöntemi,   YDS dersi alanlar arasında oldukça sık karşılaşılan ve tartışılan bir konu. YDS dersi verilirken her hangi bir yöntem kullanılır mı yada gerekli mi? Bilinmiyor. Ama sanırım  ders verilirken dersi veren hocanın kendine göre bir tarzı var.  YDS ders yöntemi denilince eğer akla bu geliyorsa doğru. O halde bir yöntem var.

Hani konuşulur ya ” her kuş diğerinden farklı bir tarzda uçar ” diye , bu olmalı.  YDS sınavı  kendine özgü soru biçimleri olan bir akademik sınav. Eğer bir sınavın kendine özgü soru sorma tarzı varsa, elbette soruların çözümü içinde ona göre bir yöntemin uygulanması kadar doğal bir şey olamaz. Öğrenci YDS dersi almak istediğinde hoca da kendine özgü bir şekilde geliştirdiği soru çözüm teknikleri ile öğrenciyi eğitmeye ve yetiştirmeye çalışacaktır. İşte tüm bunların gerçekleşmesi sırasında yani hocanın YDS sorularının nasıl çözüleceği hakkında bilgi verişi esnasında, kendine özgü bir konuşma biçimi, vücut dili ve olaylara bakışı, kavrayışı ve tüm bunları öğrencisine aktarmak için kullanacağı dili bile onun tarzını oluşturacaktır. Böylece, bu anlatım şekli öğrencinin hoşuna giderse ve anlatılanları rahat bir biçimde kavrarsa, hoca iyi bir hoca olacaktır onun gözünde ve elbette hocanın anlatım ve öğretme biçimi de diğer bir deyişle YDS ders yöntemi ya eleştirilecek yada takdir görecektir.