Uzman Hocadan Yds Dersi
( Üds ve Kpds Yerine )

Uzman Hocadan Yds Dersi Program İçeriği

1 – Uzman Hocadan Yds Dersi ( Birebir Özel Yds Dersi )
2 – Uzman Hocadan Yds Dersi ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla Yds Dersi)

1 – Uzman Hocadan Yds Dersi ( Birebir Özel Yds Dersi ): Uzman hocadan  YDS dersi alanındaki  YDS dersi panellerinde  Üds ve Kpds yerine koyulan YDS dersi platformundaki  YDS dersi seminerlerinde verilen ve öğrencilere uygulanan birebir özel YDS dersleri kapsamında öğrencilere; içeriğinde ki YDS sınavı hakkında ve özellikle sınav soruları hakkında ki çözüm önerileri ile YDS dersi alan öğrenciye sınavda başarılı olmasında büyük katkılar sağlayan uzman hocadan YDS dersi programlarının YDS sınavına öğrenci hazırlamakta uzmanlaşmış eğitimcilerin aracılığı ile uygulanması sonucu mükemmel sonuçlar elde edilir.

2 – Uzman Hocadan Yds Dersi ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla Yds Dersi):
 Uzman hocadan YDS dersi konusunda YDS dersi kampüslerindeki  YDS dersi panellerinde Üds ve Kpds yerine geçen YDS dersi  departmanlarında bulunan ve YDS dersi faaliyetleri bünyesinde yer alan  ve öğrencilere uygulanan toplu YDS dersleri sürecinde öğrencilere; şimdiye kadar hiç bir programda görülmemiş ölçüde YDS sınavı hakkında verdiği açık ve net bir dille anlatılan soru çözüm teknikleri içeren, taşıdığı bilgilerle YDS öncesi hazırlık aşamasında öğrenciyi rahatlatan, moralini düzelten, öğrencilerin sınav öncesi akademik kelimelerle ilgili sorunlarını aldığı özel önlemlerle çözen YDS dersi programlarının  uygulanması sonucu olağanüstü başarılı sonuçlar elde edilir.

YDS DERSİ

Yds Hazırlık Dersi Uzman hocadan  YDS dersi adındaki programın uygulanması aşamasında YDS için programa katılan öğrenciler şimdi   YDS dersi müfredatına tam uyumlu YDS dersi için doğru yerdesiniz. Yeni yapılan düzenleme ile, yabancı dil düzeyini belirlemek sebebiyle Üds ve Kpds yerine sadece YDS  sınavı yapılacak ve diğer dil sınavları KPDS ve ÜDS yapılmayacaktır.

 YDS  ( yabancı Dilbilgisi Sınavı ) kısaltmasına bundan önce üniversite sınavlarına hazırlık yapan öğrenciler aşinadır. Ama bu kez karşımıza KPDS-ÜDS sınavının kısaltması olarak meydana gelmiş bulunmaktadır.

 YDS  sayesinde yalnızca KPDS-ÜDS değil aynı zamanda içeriğinde İngilizce barındıran diğer sınavlarda bu sınavın  çatısında birleşmiş oldu. Bu sınavlardan biride içeriğinde İngilizce ölçme kısmı da bulunduran KPSSdir.

 

 Uzman hocadan  YDS dersi isimli  Akademik İngilizce Eğitim Programının temel amacı, YDS sınavında başarı sağlayabilmek için gerekli bilgi, sınav stratejisi ve pratiği kazanarak muhtemel olan en kısa zamanda en yüksek notu alabilmenizdir. Bu sebeple, YDS dersi  hususunda YDS dersi hazırlık müfredatımız, yeni  sınav içeriğine göre öğretmenlerin yanı sıra, YDS  ders yöntemi ve  sınavda kullanabileceğiniz stratejiler ile sınav pratiğine yönelik çalışmaları da bulundurmaktadır.

Akademik öğretmenlerimiz ve yeni YDS sınavına yaraşır Özel Müfredatımız ile YDS Dersi, aktüel sorular ve YDS teknikleri üzerinde uzman ve Akademik geçmişi olan öğretmenler tarafından verilmektedir.

 Yds Dersleri yeni sınav formatına uygun hazırlanmış müfredatlarla düzenlenmiştir. YDS hazırlık derslerinde sınav odaklı bir yol çizilerek , gerek bulunmayan ve sınavda işinize yaramayacak size yararlı olmayacak konular elenip etkin ve aktif bir eğitim verilmektedir.

 YDS  sınav sorularının hazırlanışı ve güçlük derecesinin son KPDS den farklı olmayacağı ön görülüyor. ÖSYM son yıllarda sınavlarda içerik bakımından çokça değişiklik yaparak sınavı eskiye oranla daha zor bir hale getirmişti. Ayrıca bu farklılık ile önceden yüksek puan alanların aynı puanı alabilmek için ek eğitimler almak zorunda kaldıklarını görüyoruz.

 YDS ile öğrencilerin yaşayabilecekleri en beklenmeyen durum ise daha önceden akademik takvimde açıklanan sınav tarihlerinin birleştirilerek değiştirilmiş olmasıdır. Bu sebeple KPDS adayları neredeyse 2 ay geriye çekilen sınava hazırlanmak için çok daha az zamana sahiptirler.

Bununla birlikte ÜDS adaylarının daha önceleri can simidi olan KPDSye girmeleri hayal olmuş vaziyettedir. Böylelikle ÜDS sınavına girecek olan öğrenciler ikinci şanslarından KPDS öğrencileri ise önlerindeki vakitten oldular.

 Bu sebeple ortaya çıkan bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için, öğrenciler biraz daha çok çabalamak zorunda kalacaklar. Öğrencilerin bu zaman zarfında YDS dersi alanında profesyonel ve akademik bir YDS  dersi hocası ile çalışmalarını, çabalarını kendi başarıları adına önemsiyoruz.

 Yeni yönetmelik sebebiyle senede iki kez  bu sınav yapılacak olup, ÖSYM tarafından uygulamaya geçen ve içeriğinde yabancı dil seviye tespit sorusu veya testi bulunan sınavlarda ise yabancı dil sorusu veya testi olmayacaktır. Bu öğrencilerin sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde yeni sınavdan alacakları puanlar kullanılacaktır.

 Bu nedenlerden ötürü, 2013 yılı başı itibariyle ÖSYM tarafından yapılan KPSS,TUS,DUS gibi sınav ve yerleştirme işlemleri ile ÜDS ve KPDS sınav sonuçlarını kullanan diğer kamu ve özel kurulum ve kuruluşların sınav ve yerleştirme işlemlerine katılacak olan öğrencilerin, yabancı dil seviyelerinin tespit edilmesi için 7 Nisan 2013 tarihinde yapılacak olan sınava katılmaları faydalı olacaktır.