E-Yds Çalışma Programı Hazırlığı

e-Yds Çalışma Programı İçeriği


1 – E Yds Özel Ders ( Bireysel – E Yds Özel Ders )

2 –  E Yds Özel Ders ( 4 kişi Grup – E Yds Özel Ders )

1 – E Yds Özel Ders ( Bireysel – E Yds Özel Ders ) : Birebir özel dersin öğrenciyi  tetikleyen itici gücünden yararlanmak ve sınavdan yüksek bir skorla ve mutlaka başarılı olarak ayrılmak isteyenlerin, özel yöntem, sistem ve sınav geçme teknikleri bilgileri ile donanmış, öğrencinin her türlü gereksinimine yanıt verebilecek seviye ve özelliklere sahip, her zor durumda öğrenciye vereceği destekle onun bu zorlukları aşmasına katkı sağlayan ve her an elinin altında istediği anda ulaşabileceği bir kaynak görevi gören E YDS  çalışma programları ile ders almak isteyenler, önlerinde uzanan bu zor dönemi kolaylıkla aşabilirler.

2 –  E Yds Özel Ders ( 4 kişi Grup – E Yds Özel Ders ) : Kalabalık gruplarla yapılan derslerden iyi sonuçlar alınmadıkça ve bu durum giderek yaygınlaşınca, bizim yıllardır fikir bazında savunduğumuz sayısı olabildiğince az küçük gruplara dönülmesi derslerde kalitenin sağlanması açısından gerekli hale geldi.

Ayrıca, bu  küçük gruplar,  E YDS sınavının zorluğunu yenebilecek tüm özellik ve niteliklere sahip, sınavı içerdiği soru çözüm teknikleri ve sınav taktikleri ile oldukça kolaylaştıran ve çözülemez denilen  bir çok sorunun çözülmesine ve kolaylaşmasına katkı sağlayan, sınav hazırlık çalışma sürecinde adeta bir baş vuru kaynak kitabı gibi görev görebilen bu özel hazırlanmış programlarla desteklenerek her şey normal bir hale getirildi. 

E YDS ÇALIŞMA PROGRAMI

 E- Yds Çalışma Programı,  ile hazırlanılan YDS sınavı şüphesiz ki  İngilizce bilgisinin ölçülmesinde hatasız ve alternatifsiz bir araç değildir  ÖSYM’nin İngilizce sınavları ile haşır neşir olarak geçen 30 yıl içinde kavradığımız tek bir gerçek var  ÜDS/KPDS ve YDS’nin  arasında bir eşitsizlik bir haksızlık var.

Gerçekte,  YDS sınavını ciddiye almayan ve çalışmayanlara söz söylemek gereksiz. Onlar ancak sınava girdikten ve sınavı yaşayarak gerçekleri gördükten sonra işin ciddiyetini anlayabilecekler. Ama , tersine YDS konusunda günlerce çalışan, ders alan bu uğurda paralar harcayanlara gelince , bunların bir yerde telafisi olan ama farkına varmadıkları bir hata yaptıkları bir gerçek. Nedir bu hata derseniz , bu insanlar kendilerine bir   e YDS çalışma programı yani bir yol haritası hazırlamıyorlar. Kursu yada  YDS özel ders alacaklarsa hocaları yanlış seçiyorlar.

Sınavdan sonra , bir çok gerçekleri sınava katılanlar daha rahat fark ediyor. Yaptığınız hataları çevrenizde  YDS sınavına girenlerle karşılaştırın .Eğer sizin sınav hazırlık çalışmaları boyunca yaptığınız hatalar soruşturduğunuz da diğer sınava girenlerle örtüşüyorsa yada aşağı yukarı aynı hatalarsa,hemen kendi hazırladığınız  E YDS   çalışma programını irdeleyin ve güncelleyin aynı hataları yapmamak için.

Bazen  E YDS çalışma programlarının hazırlanışında, başka birinin uyguladığı ve başarı kazandığı bir yöntemi benimseriz ve o yöntemle çalışma yapıp kendimizi deneriz ama biri için iyi olan bir yöntem başka biri için iyi olmayabilir. Bu nedenle hazırlanan E YDS  çalışma programı kendinize özgü olmalı. Bir örnek vermek gerekirse, bazı insanlar kelimeleri hafızalarının gücü ile doğru orantılı bir şekilde 5 kere yada 10 kere yazarak ezberler. Bakalım siz bu yöntemi benimsediğinizde ve uyguladığınızda sizin hafızanızın gücü diğer yazarak ezberleyenlerle aynı mı. Belkide siz kelimeleri cümle içinde kullanarak ezberleyebiliyorsunuzdur. Bunu bulun ve ona göre bir E YDS çalışma programı hazırlayın kendinize kimsede olmayan tamamen size hitap eden.

Birde, sürekli deneme sınavı çözerek  YDS sınavını başaracağını sananlar var. Bu da çok komik bir durum. Eğer yeterli kelime ve gramer bilginiz yoksa istediğiniz sayıda deneme sınavı çözün bir yararı olmaz. Geçemezsiniz.

E  YDS çalışma  programı hazırlanırken kesinlikle bir günlük yada haftalık bir çalışma programı yapılmalı. Öğrenci iseniz ona göre çalışıyorsanız ona göre bir yds çalışma programı gerekli.

Birde  YDS çalışma kaynakları sorunu var.  YDS için çalışmalara başlayanların genellikle baş vurdukları kaynaklar piyasada satılan eski kpds,  YDS ve üds sınavlarını ve çözümlerini içeren kaynaklar. İyide bu kaynaklarda daha önce sorulmuş ve kitapta çözümü verilen soruların . Çözüm tekniklerini anlayabilecek seviyede İngilizce bilgisine sahip misiniz ? Ayrıca, kaynak kitap olarak satılan kitapların çoğunda oluşturulmuş olan soruların formatları,  YDS sınavı formatına uymuyor bu uyumsuzluğu anlayabilecek ve daha sonra YDS sınav formatında kaynaklar içeren kitapları bulup bunları çözebilecek kadar İngilizce bilginiz var mı. Buna nasıl karar vereceksiniz.

 

Eğer bir kursa katılarak yada özel bir hocadan ders almanız  E  YDS çalışma programında yer almışsa, bunu uygulayın ama kesinlikle içinde gerçek bir  YDS hocasının bulunduğu bir kursu yada özel ders alacaksanız gerçek bir YDS hocasını araştırın ve bulun ve E  YDS çalışma programınızı bu çalışmalarla birleştirerek uygulayın. Asla kendinizi kandırmayın. Bu gün hava sıcak yada çok soğuk bu havada çalışılmaz gibi mazeretler üretip bunların arkasına saklanmayın. E  YDS  çalışma programını harfiyen yaşamınıza uydurun ve çalışın.